Pátek, 24 května
Shadow

NEO handpanista Jiří Káš a RAGNAROCK ovládli RockOperu Praha

Spread the love

24.4 – Na svatého Jiří vylézají hadi a štíři, tak zní česká lidová pranostika. Tento den se uskutečnila v divadle RockOpera Praha velkolepá premiéra nové opery RAGNAROCK.

Holešovické divadlo praskalo ve švech a diváci natěšeně očekávali první tóny nové opery. Před samotnou premiérou pozval na pódium Milan Steigerwald speciálního hosta, kterým byl NEO handpanista Jiří Káš. Performer patří mezi pozoruhodné handpan hráče, který svými melodiemi okouzluje a vytváří mystickou atmosféru, ale také se řadí mezi špičkové světové výrobce unikátních handpanů .

Vikingové přináší na divadelní scénu jednu z nejdůležitějších událostí pro tehdejší chápání světa, a sice Ragnarok – Soumrak bohů. Do božského konfliktu však vkládá člověka, jenž se přes svou možnou prvotní bezvýznamnost stává velmi podstatným aktérem v osudu světa, uvedla ředitelka divadla Pavla Forest.

Premiéra opery RAGNAROCK nabídla velkolepou výpravu, světelné efekty, ohnivé show, akrobatické prvky, kombinace ostře řezaných kytarových rifů, hutné beaty a hvězdné obsazení v čele s Kamilem Střihavkou a Jiřím Zonygou, a právem si vysloužila standing ovation.

Více o divadle: www.rockopera.cz