Neděle, 14 července
Shadow

Escape6 Prague Car Festival 2017 přichází

Spread the love
Již 6 let znamená tato akce pro fanoušky upravených automobilů vrchol sezóny v České republice. Letošní ročník ale nabídne ještě mnohem víc. Kvalitní organizace, postupné rozšiřování výstavní plochy a důraz na úroveň exponátů v minulých letech vybudovaly akci i v zahraničí takové renomé, že se první víkend v září sjede na výstaviště PVA Expo Praha evropská špička tuningu , jak ji znají pouze na vrcholných výstavách.
I proto se akce rozšířila o další halu a jedna z nich je vyčleněna především pro zahraniční top automobily. Tato fakta mají vliv také na zájem partnerů mezi českými i zahraničními tuningovými firmami. S akcí spojila své jméno společnost Escape6, generálním partnerem je BSR Česká republika a partnery se staly také společnosti z Velké Británie, Německa nebo Polska. Mezi žhavé exponáty patří určitě první zahraniční vozy RWB v České republice, které jsou aktuálně světovým fenoménem v úpravách vozů Porsche. Ozdobou akce budou také vozy s rukopisem věhlasného japonského úpravce Liberty Walk, například Lamborghini Huracan nebo Dodge Challenger. Stejně tak účast vítěze jedné z nejúspěšnějších evropských akcí, polského Raceismu, s vozem Nissan GTR Carbonnere Project.
Escape6 Prague Car Festival ale nebude jen o tuningu. Další výstavní haly zaplní automobily sériové produkce, které od loňského roku doplňují již tradiční sekce závodních vozů, amerických klasik a také zábavy v podobě simulátorů, herních konzolí a nově také virtuální reality. Návštěvníci uvidí celkem přes 600 automobilů na ploše téměř 26 000 m².
V novém stylu se objeví sekce elektromobility a technologií budoucnosti . Tu zastřešuje specializovaný portál Fdrive.cz a kromě zajímavých modelů několika značek vystavených v hale nabídne také testovací jízdy na venkovním okruhu. Mezi potvrzenými elektromobily jsou např. Tesla S a X, BMW i3, Nissan Leaf, Mercedes B Electric Drive, Mercedes C 350e nebo Kia Soul EV.
Sekce Racing Cars nabídne zajímavé exponáty ze světa rally, okruhových závodů, autokrosu, kartingu a driftu. Za zmínku jistě stojí Audi Quattro S1, šílený rallyový speciál skupiny B, a jeho ještě silnější druhá evoluce, kterou po rally tratích vodil například Walter Röhrl. Návštěvníci uvidí také vozy třídy R5, tedy aktuálně nejrychlejší stroje, které mohou startovat v národních šampionátech, a překrásná auta nedávné minulosti v podobě Fordu Escort MK I nebo BMW 2002. Autokros bude reprezentovat Škoda Fabia čtyřnásobného Mistra Evropy Václava Fejfara, rallycrossový stroj nejsilnější divize Super Cars představí Pavel Koutný. Kromě statických ukázek budou v expozici umístěny i profesionální simulátory, na kterých mohou návštěvníci po celý víkend soutěžit o zajímavé ceny. Escape6 Prague Car Festival je nabitý doprovodným programem. Na své si přijdou nejen dospělí, ale i ti nejmenší. K dispozici jsou hřiště, dětské motokáry, soutěže o ceny v jízdě na herních konzolích, ale také módní přehlídky, volba miss nebo bohatá tombola. V pravidelných vystoupeních se můžete dozvědět o legislativě, která u nás vymezuje úpravy automobilů, o správných postupech v detailingu nebo jak optimálně zvýšit výkon vašeho motoru.
Termín konání akce je 2. – 3. září. Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji i na místě. Více informací získáte na www.praguecarfestival.cz a na facebooku.