Neděle, 16 června
Shadow

50 odstínů šedi? Mrazivé hry od Harasimové jsou tisíckrát lepší, říká sexuolog Radim Uzel

Spread the love

Spisovatelka Markéta Harasimová křtila 22. listopadu 2016 v prodejně Knihcentrum v Centru Černý Most svou již dvanáctou knihu, a to erotický krimithriller Mrazivé hry. Milostný příběh s detektivní zápletkou je částečnou autobiografií. Příběh plný emocí nabízí zajímavý pohled do duší dvou rozdílných žen a je nabitý napětím, sexem, milostnými dramaty i humorem.

Harasimová začala první romány vydávat již během středoškolských studií, ty byly určeny dívkám, později přidávala erotické motivy a přeorientovala se na knížky pro ženy. „Erotika k životu patří a vkusně pojatá je krásná. Sama o sobě ale podle mě na knihu nestačí, proto mají mé příběhy různá témata. V Mrazivých hrách jsem volila stalking a deprese: od obojího jsem trochu zažila. Chci čtenářkám nabídnout jeden úhel pohledu, jak se s podobnými peripetiemi porvat. A taky je pobavit a třeba i eroticky naladit, což neuškodí,“ prozrazuje autorka.

Erotický román Mrazivé hry pokřtili sexuolog Radim Uzel, zpěvák Petr Kotvald a herec Miroslav Hrabě. „Vážím si toho, že mé pozvání přijali kmotři, kteří s mou novou knihou skvěle ladí. Petr Kotvad a jeho písně o sexu a lásce, Radim Uzel, sexuolog a soudní znalec – to k erotickému krimirománu prostě patří. Mirek Hrabě zase ztvárňuje ve svých rolích svůdníky a těch jsou Mrazivé hry plné. A navíc má moc pěkný monogram,“ dodává se smíchem Harasimová.

Před samotným křtem nejprve sexuolog Radim Uzel a herec Miroslav Hrabě přečetli lechtivé ukázky z knihy. „Když mě požádali o recenzi Padesáti odstínů šedi, přečetl jsem prvních padesát stránek a bylo mi z toho nevolno…, je to kombinace pornografie a románu pro služky. Markétina kniha je tisíckrát lepší, nic pokleslého, ale opravdová krásná literatura,“ vysekl poklonu spisovatelce a Mrazivým hrám doktor Uzel.

Kdyby se uvažovalo o zfilmování románu, Mirek Hrabě by se prý roli ve snímku nebránil, ba naopak. „Erotických scén se nebojím, herečky v divadle se mi do postele vrhají samy. Mám průpravu už od DAMU, sexuální výchově nás totiž vyučoval Boris Rösner,“ usmíval se sympatický herec při dotazu moderátorky Petry Zajíčkové. Zpěvák Petr Kotvald, který na akci představil mimo jiné svůj nový singl Sex je ďábel, zase spisovatelce sdělil, že ani nemusí hledat tvůrce hudby a interpreta titulní písně k případnému filmu, že se o to osobně postará a song samozřejmě rád nazpívá.

Kmotři shodně při křtu knize popřáli, ať má u čtenářek a čtenářů úspěch a prodá se jí co nejvíce. Dle počtu zájemců o Mrazivé hry při následné autogramiádě o to Markéta Harasimová, která právě píše svou třináctou knihu, mít strach rozhodně nemusí.

Text: Petra Zajíčková
Foto: Markéta Kobrsková