Pátek, 14 června
Shadow

Jakých deset vlastností by měl mít správný chlap

Spread the love

Za správného chlapa mluví činy a lidem kolem sebe ani sám sobě nepotřebuje nic dokazovat. Místo honby za úspěchem se věnuje rodině a své partnerce je oporou. Vyplývá to z výzkumu mezi českými muži a ženami, který připravil Fernet Stock. Jaký je tedy ten správných chlap?

 

 • Správný chlap je oporou i v hořkých časech
  Správný chlap neuteče hned, když se nedaří. Nebalí kufry, když manželka přijde o práci, je nemocná nebo o Vánocích přibere deset kilo. Na opravdového chlapa je prostě spolehnutí.
 • Poradí si v každé situaci
  Že silnice zapadala sněhem? To správného chlapa nemůže rozhodit. Nevolá ustrašeně asistenční službu, ale jednoduše sáhne do kufru, nasadí řetězy a hořká jízda může začít. Je léto, nezměníme to raději na píchlou-proraženou pneumatiku?
 • Nepotřebuje si nic dokazovat
  To, že je alfa samec jednoduše ví. Nepotřebuje si svoje mužství utvrzovat sváděním servírky na baru, jak to ten den dělalo už deset jeho předchůdců. Raději si dá panáka Ferneta.
 • Dokáže zabezpečit rodinu
  Správný chlap se prostě o svoje děti postará. Kdyby hrozilo, že nebude na nájem a děti budou místo oběda ve školní jídelně okusovat omítku na chodbě, najde si druhou práci.
 • Je odvážný
  Nemusí ale hned skákat bungee jumping, aby svoji odvahu ukázal. Bohatě stačí, když se u hororu bude bát míň než partnerka, nebo to bude alespoň věrohodně předstírat.
 • Má chladnou hlavu i v krizových situacích
  Začalo hořet? Opravdový chlap nezačne panikařit. Normálně zavolá hasiče a ještě jim pomůže natahovat hadice.
 • Miluje svoji rodinu
  …a nestydí se hrát si s dětmi. Alespoň si tak obhájí další nákup modelů autíček. Čas od času taky připraví romantický večer, protože ví, že to jeho ženu potěší a ta poté potěší jeho.
 • Umí ledacos opravit
  Utáhne kapající kohoutek, pověsí obrázek na zeď a dokáže nasadit zahrádku na auto. A jestli náhodou ne, najde si na internetu návod a zvládne to stejně. Pravý chlap rád přijímá hořké výzvy, ať jsou v jakékoliv podobě.
 • Drží slovo
  Prostě ho drží. Když řekne, že jde s chlapama na Fernet, tak se sbalí a jde a nebude doma štrikovat ponožky.
 • A hlavně! Zná správnou odpověď na otázku ženy: „Nejsem v tom tlustá?

O studii Chlapství v kontextu doby

Údaje pocházejí z průzkumu Chlapství v kontextu doby společnosti Stock Plzeň-Božkov. Studie se zúčastnilo celkem 1 020 respondentů z České republiky. Z toho 514 mužů ve věku 30 – 50 let a 506 žen ve věku 28-50 let.