Pátek, 14 června
Shadow

Známé osobnosti podporují projekt „Výletná“!

Spread the love
Klára Kolomazníková – zpěvačka pocházející z legendární skupiny HOLKi, Jarek Filgas – zpěvák známý jako frontman populárních kapel Argema nebo Premiér, zpěvačka Leona Šenková – finalistka Česko-Slovenské SuperStar, zpěvák Jaroslav Břeský – frontman stále více žádané kapely Prague Queen nebo třeba hudební producent Petr Dvořák. Ti všichni se sešli v sobotu 21.9. v prostorech sportovně společenského areálu „Výletná“ v Letenských sadech v Praze a společně tak podpořili „Dobrovolnický den pro Výletnou“ konaný v příjemném prostředí tohoto volno-časového místa, kterému bohužel hrozí „konec“.
Tento areál, jehož součástí jsou tenisové kurty, sportovní hala, klubovna se statusem národní kulturní památky a zázemí pro sportování v přilehlém parku je totiž v majetku státu a do roku 2014, před převzetím ze strany projektu, zoufale chátral a nacházel se ve zcela dezolátním stavu.
Od února 2014 až do současnosti se tvůrcům projektu Výletná v čele s Michalem Michnou, Nikolou Drožovou a Lukášem Lassigem podařilo areál zvelebit do dnešní podoby, a to na náklady projektu a díky příspěvkům vybíraným na provoz a opravu areálu od jeho návštěvníků, jakož i za pomoci velkého množství dobrovolnické práce ze strany členů projektu.
Od roku 2014 se v areálu odehrálo a uskutečnilo nespočet úspěšných sportovně-společenských akcí, dětských dnů, sportovních turnajů, oslav narozenin, nebo nejrůznějších společenských a přátelských setkání se sportovním programem. Aktuálně však již podruhé od roku 2014 hrozí, že areál začne opět ležet ladem a chátrat, pokud se projektu Výletná nepodaří přesvědčit úřady, že tento projekt má smysl podpořit a vypůjčit mu do užívání příslušný sportovní areál, tak aby zde mohl pokračovat v započaté činnosti a na vlastní náklady a vlastním úsilím areál opravovat, protože opak by pravděpodobně znamenal pouze to, že areál by opět přinejlepším dočasně zel prázdnotou a místo provádění nutných oprav, by pouze zbytečně chátrat.
Právě proto, se uskutečnila v sobotu 21.9. na tomto místě akce s názvem „Dobrovolnický den pro Výletnou“, které se zúčastnili členové tohoto spolu, kteří připravili pro návštěvníky akce nejen debatu o Výletné, ale také mezi sebou přivítali i osobnosti společenského a kulturního života z řad zpěváků a hudebníků, kteří projevili zájem projekt „Výletná“ podpořit, tak aby provoz tohoto místa byl zachován a myšlenka a cíl projektu „Výletná“, kterým je sdružovat lidi za účelem sportu, kultury a jiných společenských aktivit pokračoval dále.
Během celé akce měli přítomní možnost podepisovat petici, která na podporu tohoto areálů byla sestavena a kterou již podepsali tisíce lidí z okolí areálu. V průběhu celého dne až do večerních hodin pak probíhal doprovodný program ve kterém nechyběla ani hudební vystoupení přítomných zpěváků a hudebníků. Celý den byl poté zakončen velice působivou ohňovou show.
Teď zbývá doufat v to, že zvítězí zdravý rozum na straně státu a dobrý záměr na straně spolku Výletná a v prostorách areálu se budeme společně moci potkávat v rámci dalších příjemných akcí a při nejrůznějších sportovně společenských příležitostech.