Neděle, 16 června
Shadow

Voayer: Výstava skutečných nahých žen

Spread the love
V polovině měsíce srpna proběhla v prostorách DUP39 poprvé v České republice kontroverzní výstava nahých žen, pod celým názvem Voayer: Výstava skutečných nahých žen.

V roce 2016 se zrodil v hlavě hlavního organizátora Mária Petreje nápad uspořádat v „konzervativním“ slovenském prostředí nejodvážnější výstavu v historii – Výstavu skutečných nahých žen VOAYER.

„Nahota je dnes běžnější v online světě, než v realitě, a tak sex i nahotu jiných bytostí prožíváme v plné přítomnosti. Proto je jediným a podstatným cílem výstav VOAYER, zprostředkování vzrušujícího zážitku z přítomného okamžiku,“ říká o projektu Mário Petreje, jenž uspořádal první výstavu tohoto typu v září 2016 v Bratislavě. Trvala pouhých 12 hodin a navštívilo ji více než 700 návštěvníků.

Na té pražské se vystřídalo během 3 výstavních dnů celkem 39 modelek (každý den 13 nových žen). Na některé se bylo možné dívat, některých dokonce i dotýkat. V rámci této výstavy proběhla také výstava fotografií uznávaného fotografa Petra Jedináka, který svá díla fotografuje ambrotypií (mokrý kolodiový proces – jeden z nejstarších fotografických procesů), či díla výtvarníka Mgr.Art. Slavomíra Gibeje, který vytváří odlitky lidských těl.


Foto: Václav Tměj