Čtvrtek, 25 července
Shadow

V RockOpeře zahrál handpanista Jiří Káš a zazpívala světová hvězda Eva Urbanová

Spread the love

Představení Trója, které se v RockOpeře Praha odehrálo 29. září, přivítalo řadu speciálních hostů. Mezi nimi i handpanistu Jiřího Káše, výrobce NEO handpanů. Handpany zaujaly také uměleckého šéfa, skladatele a klávesistu RockOpery Praha Milana Steigerwalda, který je chce zpopularizovat a vyčlenil prostor pro handpan vystoupení.

„Líbí se mi, jak originální zvuk handpan má. Podle mě tento nástroj nabízí obrovské možnosti. Chci ho ukázat širší veřejnosti a rád bych s ním v budoucnu experimentoval ve své hudební tvorbě,“ říká Steigerwald.

Káše mohou diváci znát například díky magazínu Playboy, kde působil několik let jako hlavní fotograf. Hru na handpan propaguje při svých koncertech a workshopech. Je majitelem HandpanCentra v Říčanech, objevil se také v populárním pořadu Česko Slovensko má talent.

Mimo Jiřího Káše se na jevišti při Tróje objevila také světová operní hvězda Eva Urbanová, která ztvárnila Artemidu, bohyni lovu. Představení vyvrcholiůo jejím duetem s výkonnou ředitelkou, zpěvačkou a libretistkou RockOpery Praha Pavlou Forest v písni Trója bájná.

Více na https://www.rockopera.cz/troja/

handpanista Jiří Káš a skladatel Milan Steigerwald při zvukové zkoušce. Foto: Petr Hněvsa
Handpanista Jiří Káš při zvukové zkoušce. Foto: Petr Hněvsa
Handpanista Jiří Káš při vystoupení. Foto: Petr Hněvsa
Operní pěvkyně Eva Urbanová. Foto: Petr Hněvsa
Zpěvačka Pavla Forest. Foto: Petr Hněvsa