Neděle, 14 července
Shadow

Handpanista Jiří Káš rozezní NEO handpan v RockOpeře, těšit se můžete i na světovou hvězdu Evu Urbanovou

Spread the love

Představení Trója, které se v RockOpeře Praha odehraje 29. září, přivítá řadu speciálních hostů. Mezi nimi i handpanistu Jiřího Káše, výrobce NEO handpanů, což jsou kovové hudební nástroje ve tvaru UFO. Handpany zaujaly také uměleckého šéfa, skladatele a klávesistu RockOpery Praha Milana Steigerwalda, který je chce zpopularizovat.

„Líbí se mi, jak originální zvuk handpan má. Podle mě tento nástroj nabízí obrovské možnosti. Chci ho ukázat širší veřejnosti a rád bych s ním v budoucnu experimentoval ve své hudební tvorbě,“ říká Steigerwald.

Káše mohou diváci znát například díky magazínu Playboy, kde působil několik let jako hlavní fotograf. Hru na handpan propaguje při svých koncertech a workshopech. Je majitelem HandpanCentra v Říčanech, objevil se také v populárním pořadu Česko Slovensko má talent.

Mimo Jiřího Káše se na jevišti při Tróje objeví také světová operní hvězda Eva Urbanová, která ztvární Artemidu, bohyni lovu. Představení vyvrcholí jejím duetem s výkonnou ředitelkou, zpěvačkou a libretistkou RockOpery Praha Pavlou Forest v písni Trója bájná.

Celý článek:

https://www.rockopera.cz/l/nastroje-co-vypadaji-jako-ufo-rockopera-praha-prizvala-k-troje-handpanistu-i-svetovou-hvezdu/

Milan Steigerwald s handpanem.

Milan Steigerwald s NEO handpanem.