Čtvrtek, 25 července
Shadow

Unikátní projekt Siemens na Signal Festivalu

Spread the love

Pokud se chystáte na Signal Festival, rozhodně si nenechte ujít naprosto výjimečnou instalaci společnosti Siemens na pražském Náměstí Republiky. Siemens EQube totiž představuje audiovizuální instalaci na pomezí abstraktního umění vytvořeného člověkem a strojově dokonalé technologie. Tato unikátní instalace vyzývá návštěvníky, aby vstoupili do útrob kávovaru Siemens a objevovali tak svět kávy, stejně jako proces vzniku kávových nápojů. Instalace je inspirována technologií barista Mode, která umožňuje vyladit každý aspekt přípravy kávy.

Na třech velkých LED stěnách o celkových rozměrech 15 × 2,5 metrů se odehrává fascinující, naprosto pohlcující projekce, která kombinuje částice představující kávová zrna s technologickými prvky kávovaru, autentickým zvukovým doprovodem i vůní. Tato instalace vznikla v komerční spolupráci se Siemens domácí spotřebiče, a není součástí kurátorského obsahu Signal Festivalu., a byla inspirována hlavně kávovarem EQ 900, který milovníkům kávy dává naprostou kontrolu nad přípravou kávy, a tak umožňuje přispůsobit každý šálek až do nejjemnějších chuťových odstínů.

Umělecké propojení

A právě pro toto umělecké ztvárnění si Siemens vybral ke spolupráci Innovate studio propojující značky s prožitky. Jeho tvorba totiž sahá od instalací přes živé akce nebo zážitkové aktivity, až po strategické komunikační koncepty. Innovate působí na trhu již přes dvacet let a po celý ten čas pomáhá lokálním i mezinárodním značkám, aby byly vidět. Za svou práci již získalo celou řadu oborových ocenění.

Alex J. Jindrák je multidisciplinární umělec a kreativec. Stojí za několika uměleckými i komerčními projekty. Na poli CGI a digitálního umění se pohybuje více než patnáct let. Tvoří pod značkou modified.studio, která v sobě skrývá vrstvy AR, XR, Immersive, CGI, Design a ART. V současné době tvoří také digitální umělecké duo se svou ženou, malířkou Lu Jindrák Skřivánkovou. Společně vystupují pod pseudonymem GMA (Genetically Modified Art).

Potěšující je jistě skutečnost, že Siemens instalace umístěná na pražské adrese: Náměstí Republiky, V Celnici, je veřejnosti volně přístupná, a to od 12.10. do 15.10. každý den od 19:00 do 24:00. Veškeré informace o unikátní instalaci Siemens na Signal Festivalu získáte internetových stránkách festivalu.