Čtvrtek, 25 července
Shadow

Bára Basiková pokřtila v RockOpeře novou sezónu a předala NEO handpan šťastné výherkyni

Spread the love

14.9.2023 RockOpera Praha vstoupila do nové sezóny ve velkém stylu, tu zahájila reprízou o nejslavnějším válečném konfliktu světa, který vznikl kvůli krásné ženě, rockovou operou Trója.

Holešovické divadlo vždy nabízí návštěvníkům něco nového a netradičního a nejinak tomu bylo i nyní. Jedinečný hudební zážitek připravil na úvod handpanista Jiří Káš, který navodil až mystickou atmosféru na netradiční hudební nástroj NEO handpan, jehož tvar připomíná UFO. Jiří Káš patří nejen mezi pozoruhodné handpan hráče, ale také mezi špičkové výrobce handpanů.

Bára Basiková pokřtila začátek nové sezóny a předala hodnotný dar, NEO handpan, šťastné výherkyni velké prázdninové soutěže, kterou RockOpera s výrobcem uspořádala.

PODZIM V ROCKOPEŘE

Diváci se během podzimu mohou těšit na známé tváře divadla, jako jsou Eva Urbanová, Kamil Střihavka, Jiří Zonyga, Jan Toužimský, Viktor Dyk, Pavla Forest a další.

Boj o trůn

Fanoušci se na podzim dočkají nové metalové opery Boj o trůn, která bude vycházet z hudby k dílu 7 proti Thébám. To vyšlo i jako dvojalbum, které je stále v prodeji v e-shopu RockOpery Praha. Opera 7 proti Thébám si letos odbyla svoji divadelní derniéru.

„Se 7 proti Thébám jsme se letos s dojetím rozloučili. Celé dílo již potřebovalo režijně aktualizovat a předělat. Diváci se tedy mohou těšit na operu Boj o trůn, což bude svěží verze souboje dvou bratrů o vládu v Thébách pro rok 2023. Odehrávat se bude v úplně jiném časoprostoru a režie se tentokrát ujme Igor Krištof,“ přibližuje Pavla Forest.

Jak bude po smrti?

Ta dále upozorňuje, že další letošní derniéru si po 7 proti Thébám odbude absurdně komediální Proces, který adaptuje slavné dílo spisovatele Franze Kafky. Na jevišti se ale oproti tomu v premiéře objeví aktualizovaná verze symfonicko-rockového Barda Thödol.

Obsazení mytické opery inspirované Tibetskou knihou mrtvých a prací Carla Gustava Junga Duše moderního člověka nově posílí Kamil Střihavka. Dílo, které dá návštěvníkům nahlédnout do posmrtného života, se dočkalo i upraveného názvu – Kniha mrtvých: Bardo Thödol.

Vikingové a Ragnarock

Jednou z největších událostí pak bude koncertní premiéra úplně nové opery, která se jako již tradičně bude konat na silvestra. RockOpera Praha se tentokrát nechala inspirovat severskou mytologií. Nejnovější dílo skladatele a klávesisty Milana Steigerwalda a Pavly Forest ponese titul Ragnarock.

„Nejnovější operou chceme navázat na spolupráci s norskou produkcí. Vikingové navíc ovlivnili i život tady v Čechách. Vyplenili nás a ukradli nám nějaké poklady. V Ragnarocku se snažíme pochopit, o co jim šlo, jejich mytologii a jak jejich svět vzniknul a jak zaniknul,“ říká Forest.

Na scénáři spolupracuje také Kamil Střihavka. Diváci se mohou těšit na bojové scény a kaskadérské výkony skupiny Burdýři, která pod vedením dlouholetého spolupracovníka RockOpery Praha Jakuba Švece jezdí po celém světě a hojně spolupracuje s filmovými produkcemi.

FOTO: Petr Hněvsa

Text: Handpan.cz