Neděle, 14 července
Shadow

Soutěž Miss Czech Republic hlásí příchod

Spread the love
Druhou celorepublikovou soutěží, která byla letos představena veřejnosti, je Miss Czech Republic 2018. Představení proběhlo na tiskové konferenci druhé únorové pondělí v pražské restauraci SOHO.
Ředitelka soutěže Taťána Makarenko, představila nejen nové logo soutěže, ale i velkou novinku při castizích. Novinkou je, že se dívky už nemusí bát stresů s předváděním se v prádle či plavkách na castinzích v nákupních centrech. Kandidátky na prestižní titul Miss Czech Republic 2018 při castingu budou před porotou ve dvou kolech a to představení se ve vlastním oblečení a při rozhovoru s porotou v koktejlových šatech. Promenáda v plavkách bude tak zařazena až při Semifinále. Plavky budou ponechány pouze při fashion show, které se budou 5 z postupujících dívek do semifinále účastnit. „Vyřazením promenády v plavkách při výběrových kolech castingu tak chceme zpříjemnit cestu všem kandidátkám a myslíme si, že všechny dívky toto ocení a nebudou se castingu v OC tolik bát.“ představila novinku Taťána Makarenko.
Do semifinále, které se uskuteční 12. a 13. května, se kromě vybraných dívek z castingů dostanou i 3 dívky na divokou kartu. První divoká karta je vyhlášena na Instagramu, kde dívky toužící po titulu Miss Czech Republic přidávají ke svým fotografií hachtag #wantedmissczechrepublic a #missczechrepublic. Z fotografií bude vybrána 23. dubna vybrána první semifinalistka. Druhá divoká karta je vyhlášena na Facebooku, kde pod fotografii naší úřadující Miss lidé označují tu dívku, která by se měla stát Miss Czech Republic 2018. Zde bude opět vybrána jedna dívka, kterou vyhlásíme 22. dubna. Třetí divoká karta je modelingová a jedna dívka bude 24. dubna vybrána z modelingové agentury Pure Model Management, se kterou Miss Czech Republic spolupracuje.
Ze semifinále, které je opět dvoudenní, aby si porota Miss Czech Republic mohla dát záležet na výběru těch pravých 10 dívek, které se dostanou do finále letošního ročníku a budou mít možnost se utkat o vítězství. Pravidelné soustředění finalistek je letos plánováno do Egypta, kde se finalistky budou intenzivně připravovat na podzimní finále.
Vítězku čeká roční pronájem bytu v Praze, osobní automobil, pracovní zakázky a ceny v hodnotě 3 miliónů korun a účast na světové soutěži.
Miss Czech Republic si opět jako každý rok bere za cíl pomáhat, jak to máme ve sloganu naší veřejné sbírky. „Krásné tváře pomáhají“. Spolek Miss Face.,z.s. opět z letošního finále finanční výtěžek věnuje České Neonatologické společnosti. Letos je vybrána nemocnice v Mostě a oddělení předčasně narozených dětí. Také naše soutěž ponechává pomoc dárcovským centrům a naše finalistky budou darovat krevní plasmu. Stejně jako v loňském roce si naše 4 vítězky vyberou svůj charitativní projekt, který budou pod záštitou Miss Czech Republic realizovat. Vybrané jsou již: Spolek Tlapky na cestě www.tlapkynaceste.cz, Alzheimer home www.alzheimerhome.cz, také letos chceme pomoci domu seniorů a vozíčkářům.
Na tiskové konferenci Miss Czech Republic, kterou moderovali David Gránský a Jakub Kotek, byly přítomny kromě loňských vítězek, kterými jsou Kateřina Kasanová, Kristýna Langová, Daniela Zálešáková a Veronika Volkeová, i řada finalistek a vítězek soutěží krásy z minulých let jako jsou například Nikol Švantnerová, Monika Leová, Lucie Kovandová, Aneta Vignerová, Karolína Mališová a Andrea Kabická. Kromě těchto krásných dívek na tiskovou konferenci dorazili i Matyáš Hložek, Miroslav Dubovický a Petr Vojnar.


Foto: Václav Tměj a Petr Bureš