Sobota, 18 května
Shadow

SIBYLA, KRÁLOVNA ZE SÁBY slaví jeden rok od premiéry

Spread the love

SIBYLA, KRÁLOVNA ZE SÁBY  je  původní česko-slovenský muzikál, ve kterém se na 36 hercích a tanečnících objeví na 380 kostýmů. Dohromady ho na představeních v Praze a v Bratislavě už vidělo více než 40 000 diváků.

SIBYLA, KRÁLOVNA ZE SÁBY  si získala srdce mnoha fanoušků a příznivců. Doslova každé představení sklizí obrovský úspěch.  

Za zdarem muzikálu, který si našel svoje místo na české divadelní muzikálové scéně, stojí režisér Radek Balaš a Košičan s českými kořeny Miro Procházka.

Po více než desetiletém úsilí se mi splnil životní sen. 17. března 2016 měl premiéru můj muzikál, ke kterému jsem složil hudbu i texty. Hraje se s úspěchem už rok a měsíc a věřím, že ještě minimálně stejně tak dlouho bude. Za jeden rok se toho událo opravdu hodně: kromě pražské premiéry, potěšila SIBYLA, KRÁLOVNA ZE SÁBY i bratislavské publikum, vyšlo album s nejkrásnějšími skladbami z muzikálu, otěhotněly tři zpěvačky, včetně hlavní představitelky Evy Burešové, zaskakovat za ni bude skvělá Alice Konečná. 20. dubna se dočkáme jubilejního 50. představení,“doplňuje Miro Procházka.

Režie: Radek Baláš
Autor hudby a libreta: Miroslav Procházka
Producenti: Ema Krahulíková a Miroslav Procházka
Scénograf: Daniel Dvořák
Kostýmy: Josef Jelínek
Choreograf: Libor Vaculík

Produkce: HELP Production, Musical Production – Ema Krahulíková

Sibyla: Eva Burešová, Eliška Ochmanová, Alice Konečná
Král Šalamoun: Daniel Hůlka, Radim Schwab
Chůva: Ilona Csáková, Hana Křížková
Písař: Peter Strenáčik, Zbyněk Fric

Velekněz Sadok: Jiří Zonyga, Martin Pošta a další