Sobota, 18 května
Shadow

DAVID MATÁSEK JAKO ROBIN HOOD

Spread the love

Legenda o udatném zbojníkovi, který bohatým bere a chudým dává, ožívá v nové nahrávce Supraphonu. Zvuková adaptace klasického románu Howarda Pyla vznikala od ledna v nahrávacím studiu DAMU na základě scénářů a v režii Ivana Rösslera.

 David Matásek, Jan Kanyza, Tereza Bebarová, Miroslav Táborský, Pavel Rímský, Filip Blažek, Tomáš Juřička a řada dalších známých českých herců se podílelo na nahrávce o dobrodružstvích slavného zbojníka ze Sherwoodského lesa a jeho věrných druhů.

 „Robin Hood je archetypální hrdina, je tu odvaha, spravedlnost, morálka a další záležitosti. V dětské duši se tyhle hodnoty poprvé formují. Takže by tenhle příběh měl znát každý. Tedy – dospělí ho znají a k dětem se může dostat právě prostřednictvím audioknihy,“ uvedl představitel Robina Hooda David Matásek a ještě dodal: „Jako představitel hlavní postavy jsem měl opravdu velkou plochu. S panem režisérem jsme o postavě před natáčením mluvili. Občas jsme něco zkusili, zase si povídali a zkusili to třeba jinak. Naše představy se nakonec dobře sešly a nahrávka dopadla opravdu splavně. Krásné na téhle práci je, že vytváříme prostor pro imaginaci posluchače. V lese se mluví jinak, v hodovní síni se mluví jinak, na postavu, která je od vás dvacet metrů, se mluví jinak, než na ženu, která stojí hned vedle vás. V dnešní době doslovnosti vyvoláváme potřebu představivosti.“

 Vynalézavá režie, skvělé výkony interpretů, scénická hudba Jiřího Strohnera a spousta zvukových efektů, přiřazuje tento titul k tomu nejlepšímu, co v oblasti mluveného slova v Supraphonu v poslední době vzniklo.

 Velký romantický příběh legendárního Robina Hooda, který je plný lásky, úkladů, hrdinských činů a rytířských soubojů ze středověké Anglie vychází na 2CD, ale i v digitální podobě již 14. dubna.