Čtvrtek, 13 června
Shadow

RockOperu Praha čeká v červnu premiéra Malého prince se Střihavkou v titulní roli

Spread the love

RockOpera Praha chystá netradičně na konci divadelní sezóny zcela novou premiéru. Tentokrát se pustila do nejznámějšího díla francouzského autora Antoine de Saint-Exupéryho Malý princ. S uvedením slavného románu tak pokračuje ve své tradici autorských adaptací děl klasické literatury a v případě zpracování Malého prince jde navíc o vůbec první rodinnou rockovou operu. V několika rolích se v představení objeví Kamil Střihavka. Titulní postavu ztvární režisérka a choreografka Irina Adreeva. Pěvecky se pak jako Malý princ představí Marie Steigerwaldová. Premiéra proběhne ve čtvrtek 8. června od 19 hodin.

 „Román Malý princ se pro RockOperu Praha stal opět výzvou. Na první pohled roztomilá pohádka v sobě skrývá filosofický podtext, jenž je čtenáři jasnější s přibývajícím věkem. Režii a stejně tak i hlavní roli Malého prince jsme tentokrát svěřili Irině Andreevě, považované za fenomén pohybového divadla. Právě díky této umělkyni, která s námi už dlouhodobě spolupracuje, získává hra neotřelý a inovativní výraz, který akcentuje prvky nového cirkusu a spektakulární show. Zajímavostí je, že všechny postavy jsou dvojrole, ztvárněné tak, aby jeden byl herec/tanečník a druhý zpěvák. Až tedy na Kamila Stříhavku, který jako jediný v roli letce alternován není, se záměrem využít nejen jeho pěvecký talent, ale také herecký potenciál,“ popisuje režijní záměr nové rockové opery Malý princ zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

 V pořadí již devátá inscenace RockOpery Praha bude opět vystavena na základě rockové hudby Milana Steigerwalda, který se při jejím komponování rozhodl ukázat zvukomalebnější stránku své tvorby. Chystá se využít i možnosti hrát pro mladé publikum rockovou operu v akustické verzi po vzoru slavného televizního hudebního pořadu MTV Unplugged. Vzhledem k tomu, že je Malý princ určen nejen dospělému, ale i dětskému publiku, historicky poprvé tak vznikne rocková opera uváděná i pro rodiny během nedělních odpolední.