Pondělí, 22 července
Shadow

Michal Malátný vystoupí na Rock for People s big bandem!

Spread the love

Že máme rádi na festivalu ne úplně běžná spojení už se celkem ví. A letos pro vás taky jedno máme. Michal Malátný, kterého můžete znát hlavně jako frontmana kapely Chinaski se tentokrát představí s trochu jinou partou. S Kolínským big bandem.

Kolínský big band byl založen v roce 1999 a patří mezi špičkové orchestry této kategorie u nás. Pořádá pravidelné koncerty s hosty z řad jazzmanů (naposledy Jiří Stivín) i zpěváků popmusic. Vystupovali s ním Eva Pilarová, Peter Lipa, Jitka Zelenková, Ondřej Ruml, Dasha, Matěj Ruppert nebo David Kraus. Doprovází i profesionální taneční soutěže, účastní se jazzových festivalů a výjimečně zahraje k tanci.

Michal Malátný jako frontman Chinaski nemá moc času na jiné hudební aktivity. Swing si ale zazpívá rád, mj. v Semaforu v představení Divotvorný hrnec. Před dvěma roky kývl na nabídku Kolínského big bandu a tak si zazpíval sám i se sólisty orchestru v Kolíně, Kutné Hoře, Poděbradech a Jičíně. Letos byl společně připraven program Malátný swing story, který vypráví, proč zpívají rockeři rádi Gershwina, Portera nebo Ellingtona. Michal totiž není sám, zejména ve světové popmusic je to oblíbená disciplína. Nicméně na Rock for People se bude zpívat také česky, zazní prvorepublikové a filmové písničky, nějaké duety, rokenrol a možná i něco z repertoáru Chinaski.