Pátek, 21 června
Shadow

Robert Vano vystavuje rozostřené fotografie

Spread the love
Ve čtvrtek 8. března 2018 proběhla v kavárně Bílá vrána (Ve Smečkách 5, Praha 1) benefiční vernisáž fotografií Roberta Vana s názvem Fotka nemusí být ostrá. Slavnostní zahájení výstavy, které moderoval kmotr vernisáže Jan Musil, představilo kolekci černobílých fotografií, která bude k vidění v kavárně do 20. května zcela zdarma. Robert Vano osobně na akci vystoupil a vyjádřil svou podporu projektu. Celý výtěžek z akce je určen právě kavárně Bílá vrána, která zaměstnává lidi s mentálním postižením. Kromě výtěžku z benefiční vernisáže má výstava v kavárně podpořit propojení světů lidí s hendikepem i bez.
„Myslím, že dělat dobré skutky je přirozené. Jsem rád, že můžu podpořit smysluplný projekt pomáhající lidem, kteří se bez naší pomoci obejdou jen stěží,“ říká Robert Vano. 
„Děkujeme Robertu Vanovi, za jeho velkorysou pomoc a jeho umění, které nyní pomáhá kolegům s mentálním postižením zlepšit jejich pracovní podmínky v našem sociálně prospěšném podniku kavárně Bílá vrána,“ uvádí Šárka Petrášová, zástupkyně ředitelky Pohoda, o.p.s., jež je provozovatelem kavárny. „Také chceme poděkovat fotografce a majitelce kreativního studia Astronauts Natalii A. Rollko, bez které by tato výstava ve Vráně vůbec nebyla,“ dodává Šárka Petrášová. Touto výstavou chce Pohoda do Bílé vrány pozvat i lidi, kteří k tam dosud nezavítali a ukázat jim, že kavárnu, kde obsluhují lidé s hendikepem, stojí za to navštívit. Právě svojí návštěvou totiž lidé podpoří práci kolegů s mentálním postižením. K této pozvánce se připojujeme i my.
Záštitu nad akcí převzali Šárka Táborská, předsedkyně sociálního výboru MČ Praha 1 a Daniel Hodek, pražský radní pro sociální politiku, který také vydražil signovanou fotografii Roberta Vana. Závěrem příjemného podvečera bylo také divadelní vystoupení klientů denního stacionáře Pohoda s názvem Parník do ZOO.