Čtvrtek, 13 června
Shadow

Andrea Krňáčová fotila za hubičku

Spread the love
Poslední březnovou sobotu Zoo Praha zahájila svou již 87. hlavní sezónu. Zahajovací slavnosti, kterou moderoval Petr Rajchert, se kromě ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka zúčastnili i primátorka hl. města Prahy Adriana Krnáčová a její náměstci Eva Kislingerová s Petrem Dolínkem.
„V první řadě děkuji panu řediteli a všem ošetřovatelům, kteří se starají o zvířata. Děkuji jim za to, že přispívají k chodu celé zoo,“ prohlásila primátorka.
Náměstek Petr Dolínek, do jehož gesce zoo spadá, uvedl: „Často sem chodím s dětmi a vidím velké proměny zoo, a to nejen pokud jde o pavilony a expozice, ale také zdánlivé drobnosti jako jsou lavičky, prvky pro děti, zpevněné cestičky a podobně.“
Miroslav Bobek vyzdvihl, že letos by se měl začít stavět konečně nový pavilón pro gorily nížinné, ve kterém by se tito vzácní a návštěvníky jedni z nejvyhledávanějších obyvatel pražské zoo nemuseli již obávat povodní.
Stovky přihlížejících návštěvníků během zahájení ocenily netradiční vystoupení lachtaní rodiny. Hlavní sezónu symbolicky odstartoval lachtaní samec Meloun, syn a pokračovatel slavného lachtana Gastona, který zahynul při povodni 2002. Kromě vlasního vystoupení samec Meloun rozdával hubičky, jednu dostal jeho chovatel, jednu samice Abeba a jednu paní primátorka asi za pěknou fotku, kterou Melounovi udělala.
Na závěr zahajovací části programu předali zástupci skupiny Laura a její tygři pražské zoo symbolický šek z výtěžku koncertu, který skupina uskutečnila pro Zoo Praha ve výši 30 000 Kč. Jako odměnu dostala také zpěvačka skupiny Lucie Bakešová hubičku od Melouna.