Pátek, 24 května
Shadow

Radost v Rezervaci Dja se zdvojnásobila

Spread the love

V pátek se zdvojnásobila radost v pavilonu Zoo Praha Rezervace Dja, kde v brzkých ranních hodinách přišlo na svět letos již druhé mládě gorily nížinné. Matkou mláděte je zkušená samice Kijivu. Pro Zoo Praha je to mimořádná událost, protože je to poprvé v její historii, co se v jednom roce narodila dvě gorilí mláďata. Lednové mládě samička Mobi tak získala parťáka nebo parťačku na hry. Jaké rodinné vztahy jsou mezi těmito mláďaty, si můžete pobrat sami. Otcem novorozeného mláděte je samec Kisuma, který je otcem i Mobi, a matkou je samice Kijivu, která je současně i prababičkou Mobi. A tak Mobi je vlastně sestrou a prapraneteří nově narozeného mláděte.

Jméno a pohlaví nově narozeného mláděte se dozvíme 11. května v 11 hodin, kdy je plánován křest za účasti slavné kmotry. Kmotrou nebude nikdo jiný než slavná primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall, v současnosti přemýšlející jaké jméno mláděti dá.

Pokud se chystáte do Zoo Praha na nově narozené mládě podívat, prosíme dbejte pokynů pracovníků zoologické zahrady, protože Kisuma jako starostlivý otec se snaží mláďata chránit a zahání hrozby.

Foto: Václav Tměj