Pátek, 24 května
Shadow

Herec Pavel Nový se na Berounsku zamiloval

Spread the love

Jeho novým objevem není jen tak někdo, nýbrž samotná řeka Berounka, která tudy protéká. Herec tady v létě natáčel komedii Prázdniny s Broučkem, která v půlce dubna zamíří do kin, a byl tímto krajem naprosto okouzlen. Na daleké cesty už se Nový nevydává. Po vleklé nemoci preferuje tuzemsko. Velikonoční svátky strávil doma s rodinou, srdce ho ale stále táhne k Berounce.


Známý herec Pavel Nový, kterého kromě jeho životních rolí proslavila také záliba v otužování, jež mu podle jeho slov zachránila život v těžkém životním období, si po nabitém pracovním období dopřál na Velikonoce pauzu. „Velikonoce u nás probíhají tradičně, jelikož bydlíme na vesnici, chodí k nám koledníci a se všemi se fotíme na dvorku. Je pěkné pozorovat, kterak děti rostou a my stárneme, je to vždy radost,“ vypráví herec, který se vryl do srdcí diváků už v roce 1982 coby Pepa v komedii Marie Poledňákové S tebou mě baví svět. Už za pár dní se opět objeví v komedii,
tentokrát s prázdninovou atmosférou. Zahraje si po boku Báry Polákové, Lukáše Příkazkého, Patrika a Markéty Děrgelových, Tomáše Jeřábka, Pavla Zedníčka, Michala Isteníka, Martina Sobotky či Marie Ludvíkové.


Snímek Prázdniny s Broučkem se natáčel na Berounsku, v Kostelních Střimelicích a dalších místech v okolí. „Natáčeli jsme loni v létě a bylo to prima, rád na to vzpomínám, byla tam tehdy taková dobrá prázdninová atmosféra. Jsem moc rád, že se natáčelo v této lokalitě a já jsem se konečně dostal k Berounce. Z doslechu jsem věděl, že je krásná, ale to není nic proti skutečnosti,“ vzpomíná Nový. „Kromě hvězd jako je Bára Poláková nebo Lukáš Příkazký tam s námi hrály i dvě moc šikovný děti Bára Dragounová a Franta Sládek. Byla s nimi velká sranda,“ dodává Nový, který
osobní zkušenosti s cestováním v karavanu jako hlavní hrdinové filmu sice nemá, ale dobrodružnou povahu nezapře. „V karavanu jsem nikdy necestoval. To je pro mě něco, co jsem opravdu nezažil a už mě to ani neláká. Jako mladík jsem jezdil na vandry a s rodinou, pokud to šlo, tak jsme trávili volno na chalupě mých rodičů, a někdy ve středním věku jsme byli bráchovým trabantem prvně u moře na severu NDR a potom i v Bulharsku. Až po roce 1990 jsme mohli i do Evropy,“ upřesňuje herec.