Pondělí, 20 května
Shadow

Porucha vozidla, bloudíte po horách? BE COOL! Ubalte si jointa, otevřete slivovici a odpalte ohňostroj

Spread the love

Jedete s partou či přítelkyní trávit Silvestra na horskou chatu a dostanete se do neočekávané situace?

Ztratíte-li se v mlze, sjedete-li z vozovky do příkopu podél silnice, nebo se Vám porouchá vůz, jsou Vaše životy řízené osudem a netřeba propadat panice, mělo to tak být a je jen na Vás, jak s touto situací naložíte.

BE COOL! PŘEMĚŇTE SVOJÍ STRAST VE SPONTÁNNÍ AKCI PLNOU VZRUŠENÍ A ZÁBAVY!

Ubalte si jointa, vytáhněte svoje zásoby alkoholu a rozjeďte mejdan ve svém vozidle, na který nezapomenete a budete ještě dlouho rádi vzpomínat. Hudbu osolte na plný pecky, vyprávějte si vtipné historky, zahrajte si hru Vadí nevadí, svlékacího pokera nebo flašku. Zabavíte se jako na chatě a budete mít jistotu, že se Vaše neštěstí změní v naprostý rauš a perfektní zábavu. Na závěr vytáhněte rachejtle a udělejte ohňostroj, který podtrhne dokonalou atmosféru rozjetého car mejdanu, nezapomeňte nahlas hulákat přes lesy a údolí “ FREEDOOOOOM“ jako v extázi.

ZÁKLADEM JE BÝT NAPROSTO HLUČNÝ A VIDITELNÝ.

Pokud se budete řídit těmito radami, JSTE ZACHRÁNĚNI, Vaše řádění někdo zahlédne a uslyší, jistě zavolá polici, která Vás vysvobodí a dopraví bezpečně na nejbližší stanici 😊

To bylo humorné předsilvestrovské řešení krizové situace


A TEĎ VÁŽNĚ

Než se přiblížíte horským serpentinám a kopečkům, DOPORUČUJEME, krom klasického vybavení jako jsou lyže, snowboardy, oteplováky a rukavice, udělat a přibalit něco navíc.

Na horách se jednoduše dostanete do nepříjemné situace díky rychle se měnícímu počasí a náročnějším podmínkám, a tak se jistě bude hodit pár rad a tipů, které z Vás udělají dokonalého muže před hysterickou ženou na sedadle spolujezdce a neztratíte tvář před svojí partou.

1/ Nevjíždějte s vozidlem do hor pouze s rezervou nebo minimálním dojezdem, můžete se rychle dostat do husté mlhy, lehce se ztratíte a bez problému najedete i desítky kilometrů navíc. Palivovou nádrž vozidla dotankujte na poslední benzínce pod vrcholky hor, nejlépe do plna.

2/ Přibalte si baterku a reflexní doplňky pro případné vystoupení z vozidla v šeru, mlze nebo ve tmě. Baterku máte běžně i v mobilním telefonu

3/ Uvařte si do termosky teplý čaj pro případnou nutnost zůstat na místě bez nastartovaného motoru, je to pak jediná možnost jak se zahřát a osvěžit

4/ Udělejte něco k zakousnutí: housky, toasty, bagety, ovoce a něco s čokoládou je ideální na pocuchané nervy

5/ Mobil mějte plně nabitý, přibalte si i adaptér na dobíjení v autě

6/ Skládací lopatku, kterou využijete, když zapadnete v závějích nebo zajedete do příkopu

7/ sněžné řetězy nebo pytel písku pro podsypání pneumatik

8/ Lékárnička je povinná výbava vozidla, ale pro jistotu připomínáme

Základem je, v krajních situacích nepanikařit, zachovat klid a pevné nervy.

Pokud nebudete schopni vyřešit vzniklou situaci samy, volejte o pomoc přátelům v blízkosti nebo na linku Pomoc motoristům 1188.