Neděle, 21 července
Shadow

Duše jako kaviár nebo skládka toxického odpadu?

Spread the love

Cítíte, že Vaše kariéra nabírá obrátky směrem vzhůru, osobní život je harmonický a finančně si stojíte velice dobře a tak to jde ruku v ruce několik let. Držíte si svůj nastavený vysoký standard, koupíte si co chcete, jezdíte na dovolené, děti povyrostly a dělají Vám radost, žena vedle Vás kvete ve skvěle vybudovaném zázemí.

Jednoho dne se však začíná něco měnit  a podvědomě cítíte, že se něco děje za Vašimi zády a stane se něco nepředvídaného. Nemáte z toho dobrý pocit a tápete co by to mohlo být. Proberete se celý rozlámaní, nostalgičtí a otrávení vlastním bytím. Žena stále kvete, jen už to není Vaší zásluhou, ale někoho jiného, protože celá léta dostávala hmatatelné dary, ale chyběla jí Vaše skutečná pozornost. Děti jsou rozmazlené, dali jste jim vše na co ukázaly, ale nevěnovali jste jim svůj čas a zážitky o víkendu. Vaše EGO dostalo pořádnou lekci, ohlížíte se dozadu a marně se perete s tím, že již nejste jedničkou, jste odsunuti na druhou kolej a pomalu se propadáte v zapomnění.

Přepadne Vás apatie, smutek a myslíte si, že to, o co jste se léta snažili a budovali je najednou nepodstatné k ničemu. Vaše sny, naděje i plány jsou zašlapané do země a povalují se v hromadách jemného prachu. Psychický i duševní stav je v troskách a jste plni zloby, špíny, hnusu a opovržení. Vše se promítne i do pracovního nasazení, klienti odpadají jak shnilá jablka ze stromu a přestává se Vám dařit. Dusíte se, hrudník máte neustále sevřený, cítíte se spoutaní, podvedení a ublížení.

Přesně tenhle stav zažívá spousta lidí po třicítce, protože dnešní hektická doba na Vás klade opravdu  vysoké nároky. Reklamy Vás zahlcují tím, co všechno potřebujete, měli byste mít i když to vůbec nepotřebujete, půjčky Vám na to nabízí s vysokým úrokem horem dolem, pak Vás jich zase s úrokem zbavují. Materiální svět Vás totálně pohltí, hektická doba semele a Vy se dostanete do kruhu, ze kterého si myslíte, že není úniku. Vše je tak rychlé, ztrácí se osobní kontakty, lidé jsou víc on line uzavření ve svých ulitách a vytvářejí si ochranné štíty vůči svému okolí, protože sledují v médiích jednu tragédii za druhou a nabírají tak dojmu, že jim chce někdo za každý rohem ublížit. Máte pocit, že jste plní toxického odpadu, který ze sebe nemůžete vyplavit?

 STOP, to je jediné, co byste měli právě v tuto chvíli udělat.

Pokud pociťujete nebo zažíváte podobné stavy a emoce, je čas se naprosto zastavit, sednout nebo lehnout si a zhluboka vydechnout. Začněte přemýšlet a relaxovat. Musíte si uvědomit, že to co právě prožíváte je životní zkouška a test Vaší osobnosti, protože jste dlouhou dobu byli spokojení a usnuli jste na vavřínech. Věnovali jste se nepodstatnému  budování kariéry, finančnímu zázemí a materialismu, zapomněli jste na rodinu, osobní život a duševní rovnováhu, která je základem kvalitního, zdravého a harmonického života. Opláchněte si obličej, posaďte se do gauče nebo na zem, odpojte se od internetu, zahoďte telefon a vypněte počítač. Myslete na to, co jste měli a dělali rádi, ale přestali jste se tomu věnovat, protože nebylo příliš času, naplňovalo a uspokojovalo.

Znovu a jinak.

Dělat chyby není ostuda, ale lidská vlastnost. Jen chyby Vás poučí a posunou dál. Přiznat si chybu a snažit se jí napravit je přednost, výsada králů a vítězů. Přehodnoťte svoje priority, myslete pozitivně a vraťte se k tomu, co Vás vždy naplňovalo a uspokojovalo. Peníze jsou krásná věc a dávají určitou svobodu, ale i bohatý člověk cítí nudu a prázdnotu, protože to co je opravdu podstatné se za peníze ani drahé dary koupit nedá.  Za peníze si rozhodně nekoupíte čistou, zdravou, harmonickou duši, rodinné zázemí, klid ani pohodu. 

Jak na to a co pro to udělat?

Garantovaný návod na štěstí a duševní rovnováhu Vám nikdo nedá, protože co člověk to originál. Musíte si hlavně Vy sami uvědomit, co od života očekáváte, kam se chcete vydat a po jaké cestě jít, určit si hranice, důležitost a podstatu věcí. Pokud se Vám toto povede, máte vyhráno. Skoncujte s tím co Vás tíží a vyprazdňuje a začněte s tím, co Vás povznese a naplní. 

I on line magazín TOP REPORT se po šesti letech zastavil, prošel kompletní rekonstrukcí a začal znovu a jinak. V prosinci jsme spustili testovací verzi a od Ledna jedeme naostro. Doufáme, že nabídneme informace, které pobaví, potěší, zpříjemní život a stanou se pro Vás oblíbeným čtivem.

PF: Za celou redakci Vám přeji i se synem mnoho osobních úspěchů v roce 2017, duševní zdraví i rovnováhu, splnění všech snů a tužeb a spokojené rodinné zázemí.

Jiří Káš – šéfredaktor magazínu TOP REPORT