Neděle, 28 dubna
Shadow

Po 22 letech putuje pohár do Polska

Spread the love
Na druhý víkend v červnu (9. – 10. 6. 2017) se již po dvaadvacáté sešli tělesně postižení stolní tenisté ve sportovní hale Hotelu Omnia v Janských Lázní k 22. ročníku mezinárodnímu turnaji o „Putovní pohár města Janské Lázně“. Celkem se prezentovalo na tento turnaj 20 družstev s 68 hráči a hráčkami z pěti zemí – Polska, Německa, Slovenska, Maďarska a České republiky.
Po náročné prezentaci 91 osob a ubytovací proceduře začal turnaj tradičně v pátečním podvečeru rozehráním všech čtyř skupin po pěti družstvech. Páteční boje v těchto skupinách skončily v noci ve 22.45 hodin. V sobotu, druhý hrací den začal slavnostním nástupem všech účastníků. Zahájení se zúčastnili zástupci města Janské Lázně pan Petr Hřebačka (VPM JL), předseda Sportovního klubu Janské Lázně z.s. pan Jaroslav Havlina, doprovody zúčastněných hráčů a zástupci sponzorů.
Po těchto slavnostních okamžicích pokračovaly zápasy ve skupinách. Do finálové skupiny o vítěze se probojovalo 8 družstev (SK Janské Lázně A, TJ Jičín SON Boleslawiec, ŠKST TPŠ Ružomberok, TP PARA Senec, TJ Labe Kolín A, WZSN Start Wroclaw a BSV Mnichov). Vyřazovacími zápasy se do finále o vítěze turnaje dostal desetinásobný vítěz předchozích turnajů družstvo TJ Jičína a SON Boleslawiec. Finálový boj skončil pro Polské družstvo poměrem 4:1 a poprvé po své několikaleté účasti vyhrálo polské družstvo. V boji o třetí a čtvrté místo zvítězilo družstvo TJ Labe Kolín A poměrem 4:0 nad BSV Mnichov. 5. místo obsadilo družstvo ŠKST TPŠ Ružomberok, které zvítězilo nad nováčkem našeho turnaje TP PARA Senec. 7. místo obsadilo.
WZSN Start Wroclaw, 8. místo a finálovou osmičku uzavřeli hráči domácího SK Janské Lázně A. V malém finále o 9. místo obsadilo ZSR Start Zeliona Góra nad B družstvem domácích. O 11. místo hrálo družstvo Halassi Oliver Club, které družstvo TJ ZPS Čechie Hradce Králového porazilo poměrem 4:0. Po dohrání náročných a úporných bojů se všichni sešli na společné večeři, kterou nám připravili zaměstnanci hotelu OMNIA v krásném prostředí restaurace. Při slavnostním vyhlášení konečných výsledků 22. ročníku o „Putovní pohár města Janské Lázně“ byly předány 2 diplomy Fair-play v nepřítomnosti zaviněné nemocí, a to ředitelce sportovního klubu ZSR Start Zelióna Góry paní Danutě Tarnawské za podporu stolního tenisu tělesně postižených osob a přátelství mezi českými a polskými družstvy. Druhý diplom Fair-play s poukázkou na víkendový pobyt pro dvě osoby (věnovaly Státní léčebné lázně s.p., Janské Lázně) byl předán dlouholetému hráči Mgr. Jaromírovi Němcovi za reprezentaci bývalého Československa a práci v předsednictvu svazu ČSTPS. Po tomto úvodu byly předány prvním čtyřem družstvům poháry z dílny pana Jiřího Vorla s diplomy. Po tomto slavnostním ukončení turnaje následovala společenská zábava za doprovodu hudby pana Miroslava Vosáhla a tombolou s hlavní výhrou, kterou věnovalo vedení hotelu Omnia víkendový poukaz pro dvě osoby s 50% slevou.
Závěrem chce vedení turnaje jménem účastníků poděkovat všem sponzorům, nadacím, mediálním partnerům a všem, kteří pomohli tento 22. ročník uskutečnit: městu Janské Lázně, Nadaci ČEZ, ABB Trutnov s. r. o., Nadaci Konto Bariéry – Nadaci Charta 77, Firmě MONTRAGO s.r.o., Vrapo s.r.o., Státním léčebným lázním Janské Lázně s.p., Krajskému úřadu Královéhradeckého kraje, ZPA CZ, s.r.o., Tyco Electronics EC Trutnov s.r.o., hotelu OMNIA Janské Lázně a penziónu Mariánum Janské Lázně, bez kterých bychom nemohli tento v Evropě vysoce ceněný turnaj uskutečnit. Věříme, že nám budete nápomocni, abychom mohli tento významný sportovně společenský projekt realizovat i v následujících letech.
Vedení turnaje také děkuje všem dobrovolným organizátorům, kteří přispěli ke zdárnému průběhu turnaje 2017. Příští 23. ročník je plánován v termínu 8. – 9. 6. 2018.