Neděle, 14 července
Shadow

Pestrobarevné jako nová deska! Thom Artway vyráží s prvním česky zpívaným albem Trhám mraky na klubové turné

Spread the love

Český písničkář a hudebník Thom Artway představí své první česky zpívané album Trhám mraky na krátkém turné po České republice. Desku pokřtí 13. března v pražské Vile Štvanice, o den později zahraje v plzeňském Anděl Music Baru, 20. března v olomouckém 15 Minut Music Clubu a 21. března v brněnském Metro Music Baru.


Na koncertech ho doprovodí několik hostů. „V Praze před námi zahraje akustický set písničkářka Tali a během vystoupení se k nám přidá Beata Hlavenková a Štěpán Urban. Plzeňský koncert otevře písničkář Jan Váňa a v Olomouci zpěvačka Evah. Závěr turné vyvrcholí dvojkoncertem v Brně, kde svůj set zahraje můj kamarád Martin Harich,” vypočítává Thom.


„Klubové koncerty miluju. Je to už nějaká doba, co jsme naposled hráli v menších prostorách. Čekají nás tak vystoupení s pohodovu atmosférou a s cílem být s lidmi co nejblíž. O to větší radost mám, že se k nám přidá řada skvělých hostů,” podotýká k návratu k živému hraní Thom.


Vedle novinek z nové desky zazní i starší skladby. „Nedovedu si představit, že bychom lidem nezahráli i naše anglické písně. Takže vybereme to nejlepší z prvních dvou desek. Koncerty budou pestrobarevné jako nová deska!,” uzavírá Thom.


Třetí studiové – a zároveň první česky zpívané – album Trhám mraky vyšlo letos na začátku února. Je velmi osobní a optimistické. Plné naděje, že se trhají mraky, ustává déšť a objevuje se slunce, které žene tohoto zpěváka a písničkáře dopředu. Deska obsahuje dvanáct písní, na kterých se podílela vedle Thoma řada dalších hudebníků a hudebnic – například kytarista a producent Lukáš Chromek, zpěvačka, autorka a producentka Beata Hlavenková, textařka a
zpěvačka Patricie Fuxová nebo slamerka, zpěvačka a textařka Tali. V jedné skladbě se také jako host objeví Markéta Irglová a v titulní písni Štěpán Urban. V závěrečné bonusové akustické verzi singlu Zavolej Thoma doprovází Beata Hlavenková, která je také podepsána jako spoluproducentka pod polovinou písní. Deska vyšla nejen na streamovacích platformách , ale i jako vinyl a CD.