Sobota, 13 dubna
Shadow

Koncert dvou úžasných hereček v Divadle Bez Hranic

Spread the love

Na prknech pražského Divadla Bez Hranic se sešly dvě úžasné dámy Simona Prasková a Jana Vaculíková v divadelní hře SNI DÁL – neřeš věk a žij. Hra je hudební autorská komedie z pera Marka Dobeše, který ji i režíroval. Marek Dobeš je znám ze spolupráce s Petrem Jáklem ml. na scénářích k filmům Kajínek a Jan Žižka. Zároveň jako spoluscenárista úspěšného seriálu Místo v životě.

Synopse: Dvě bývalé spolužačky – herečka Glorie (Simona Prasková) a zpěvačka Lorraine (Jana Vaculíková), v třeskutě zábavném souboji o muže svých snů aneb nejen kariérou je člověk živ. Představení plné nádherných melodií, humoru, ale taky zamyšlení nad tím, jaké místo v našem životě zaujímá rodina. Zda kariéra a nebo děti.

„Tuhle hru chceme věnovat hlavně ženám, aby si uvědomily, že věk je jen číslo a že život po padesátce teprve začíná, když ony budou chtít. Zároveň by si i muži měli uvědomit, jaké jejich ženy mohou být skvělé“, prozradila autorka námětu Simona Prasková. „Hra vznikla na základě našeho přátelství s Janou a Markem. A když byla možnost domluvit s principálem Divadla Bez Hranic Petrem Míkou možnost realizace, šli jsme do toho. Poprvé v životě jsem nebyla jen herečkou nýbrž i producentkou. Tady si člověk uvědomí, jak důležitou roli v životě člověka hrají peníze. Novou pozici producentky zatím zvládám, i když jednoduchá v žádném případě není. Rozhodně však stojí za ten nádherný pocit, vidět po představení rozzářené tváře diváků.“

Simona Prásková v divadelní hře Sni DÁL - neřeš věk a žij (foto: archív Simony Práskové)

„Spolupráce na této hře mi dala možnost hrát dalším divadle, poznat nové zajímavé lidi z umělecké branže, radost s další zajímavé autorské tvorby a v neposlední řadě také další uplatnění mých písniček, které se prolínají celou hrou“, zhodnotila herečka a zpěvačka Jana Vaculíková.

Kromě autorských písní Jany Vaculíkové můžeme ve hře slyšet i dvě písně od jiných autorů. Úvodní píseň hry napsal Miroslav Antonín Maxant a skladba Papírový motýlek v interpretaci Simony Praskové je z dílny Patrika Sebastiána Dejmka.

Vzhledem k velké pracovní vytíženosti obou protagonistek jsou do konce divadelní sezóny plánovány již jenom dvě reprízy, a to na 24. 4. a 23. 5., v 19:30 hod v Divadle Bez Hranic.