Pátek, 24 května
Shadow

Pavel Liška, Jan Révai a Hynek Bernard jsou na dobrodružné cestě na motorkách

Spread the love
Již od 4. ledna jsou motorkáři a dobrodruzi Jan Révai, Pavel Liška a Hynek Bernard na tříměsíční dobrodružné výpravě po Střední Americe, ze které vznikná osmidílný dokument – dobrodružně humorná forma autentického cestovatelského videodeníku.
„Během naší výpravy se pokusíme minimalizovat civilizační vymoženosti 21. století. Budeme se spoléhat na vlastní intuici, rady a pomoc místních obyvatel. Navázat s nimi co nejužší kontakt, žít s nimi. Cesta prověří naše schopnosti přežití v cizím, kulturně vzdáleném světě, daleko od rodin. Slibujeme vám krev, pot a slzy. Doufáme, že to budou slzy radosti a smíchu. Naším cílem je být naprosto autentičtí, s čímž souvisí i forma natáčení,“ vyjádřil se k projektu Pavel Liška a Jan Révai ho doplnil: „Chceme se bavit, bavit diváka, poznávat lidi, krajinu a místní život. Chceme se pokusit natočit příběh, který se nám přirozeně udá před očima a zachytit vše, co nám přijde do cesty. Poprvé jsme se všichni dohromady sešli při natáčení dokumentu Moto cestou necestou – Kavkaz 2013 (MCN, Prima Cool). Hynek jako kameraman a režisér, já s Pavlem jako účastníci a „herci“. Po poslední výpravě, v rámci stejného projektu MCN Jižní Amerika 2015, jsme se nezávisle na sobě rozhodli z projektu MCN odejít a vytvořit vlastní, originální, ale především autentický projekt.“
Pánové chtějí, aby jejich pořad Vandráci, byl především zábavný, pak také dobrodružný, a až na třetím místě naučný. Zábavu uvádí na prvním místě proto, že vědí, že ta je jim nejvlastnější. Navíc se dá se skrze ni nahlédnout do všech zákoutí, která tato cesta může přinášet. Mají v plánu natočit příběh skutečné nearanžované cesty. Samozřejmě i půjdou ději naproti, budou si na sebe vymýšlet různé zábavné úkoly a hry…
Každý jsou jiný a každý má své. Hynek moc přemýšlí, Pavel moc mluví a Honza moc voní… Vyráží na vlastní pěst, bez štábů, doprovodných vozidel, hotelů a mezinárodní kuchyně. Jen tři poutníci s tím, co jejich motorky uvezou. Během výpravy se pokusí minimalizovat civilizační vymoženosti 21. století. Budou se spoléhat především na vlastní intuici nebo rady a pomoc místních obyvatel.
“Věřím, že když dáme Pavlovi a Honzovi kameru do ruky, nemůže z toho vzniknout nic nudného. Není totiž nic nudnějšího, než hezké záběry bez příběhu,“ ukončil specifikaci pořadu Hynek Bernard.
Jak pánové oznámili na tiskové konferenci v Bageterii Boulevard, kde jako první v republice ochutnali zimní menu šéfkuchaře Jana Punčocháře, projekt Vandráci poběží od září na Prima COOL. Těšit se můžete na osm třicetiminutových dílů.