Čtvrtek, 13 června
Shadow

Osminohá kráska magnetem výstavy

Spread the love
Galerie Gočárovy domy je pro měsíc září ve znamení výstavy sklípkanů, kterých je tu na 60 druhů. Takové množství pavouků zde doposud nikdy k vidění nebylo. Expozici vévodí téměř třiceticentimetrová samice druhu Theraposa stirmi. Tu a nejen ji mohou zájemci spatřit v Galerii Gočárovy domy denně až do konce září.
„Výstava šedesáti druhů sklípkanů – to tady ještě nebylo. Jsem zvědav na reakce návštěvníků,“ říká Miroslav Bobek, ředitel Zoo Praha, a dodává: „Pokud mohu použít takové přirovnání v souvislosti s pavouky, tak tato výstava je teprve první vlaštovka. Bezobratlé chceme v naší zoo představovat mnohem četněji a systematičtěji než dosud.“
Výstava byla slavnostně zahájena v sobotu 9. září právě Miroslavem Bobkem, ředitelem pražské zoo, a také jejími autory chovatelem Davidem Šťastným a Martinem Smrčkem ze Zoo Praha.
Kromě největší zmíněné samice, jež se snadno rozpozná nejen kvůli velikosti, ale také díky mohutným černým klepítkům, zde budou k vidění i další zajímavé druhy sklípkanů. Třeba o něco menší příbuzný druh Theraposa blondi či drobnější, avšak krásně zbarvení jedinci. Zkrátka terária se sklípkany jsou v galerii všude, kam oko návštěvníka padne.
Milovníci těchto největších suchozemských bezobratlých živočichů se mohou těšit kromě výkladu také na krmení vybraných druhů. To probíhá vždy v sobotu od 13 do 16 hodin. Zájemci se tak mohou blíže seznámit se sklípkany a prohlédnout si je pod zvětšujícími binolupami.
Výstava s 60 druhy živých sklípkanů je otevřena denně od 10 do 17.30 hodin a najdete ji až do konce září v Galerii Gočárovy domy.