Čtvrtek, 25 července
Shadow

OLYMPIC MÁ NOVOU NAHRÁVKU A TŘI LEGENDÁRNÍ ALBA V REEDICI

Spread the love

Skupina Olympic patří na absolutní vrchol naší hudební scény už šest dekád a stále se těší z velkých koncertních úspěchů. Nyní pro fanoušky připravili speciální vinylovou troj-reedici, ke které jedou turné s názvem Trilogy Tour 2024!

Alba Prázdniny na Zemi, Ulice a Laboratoř jsou známá pro svou nezaměnitelnou kombinaci rockpopového zvuku, výborných textů Zdeňka Rytíře a brilantní hudby Petra Jandy. Ikonická alba, která v sedmdesátých a osmdesátých letech patřila k vrcholům československé hudební scény, nyní vychází v 3LP reedici se speciálním bonusovým CD. Na tom je, krom mnoha jiných zajímavostí, také znovu nahraný a zaranžovaný song Kartotéka 2024.


„Natočili jsme jí, protože ta písnička je fakt hezká. Je taková současná. Je to vlastně trochu reflexe na umělou inteligenci a bude perfektně zapadat do celého našeho projektu, který se jmenuje Trilogie. Ten projekt bude pro diváka pastvou pro oči. Já tam budu s Milanem Broumem prolézat zdí, za námi se budou nafukovat balóny, přijde i obrovský robot a vůbec to bude strašně zajímavý…,“ prozrazuje Petr Janda.

Na projektu speciální reedice se zásadně podílel spolupracovník skupiny Olympic Oldřich Zámostný, který mimo jiné pečlivě restauroval původní zvuk nahrávek. Vydání nabízí také rozsáhlý 24stránkový booklet v rozměru LP, obsahující důležité informace, dosud neviděné fotografie a historické dokumenty. Tři různě barevné transparentní vinyly doplňuje bonusové CD, které přináší variantní a koncertní nahrávky spojené s trilogií Prázdniny na Zemi, Ulice a Laboratoř.
Překvapením je nová verze skladby „Kartotéka 2024“, která se objeví jako podpora letošního celoročního turné, vycházejícího ze tří kultovních alb. Limitovaná a číslovaná 3LP reedice vychází v nákladu pouze 1000ks. Kouzlo těchto tří zásadních alb mohou posluchači ocenit i naživo. Skupina totiž chystá 35 jedinečných koncertů po celé České a Slovenské republice. Název Trilogy Tour 2024! napovídá, že se jedná o velkolepou show plnou vizuálních efektů, projekcí, a hlavně toho nejlepšího z kultovních alb Prázdniny na Zemi, Ulice a Laboratoř.