Neděle, 14 července
Shadow

Nová popová kapela v českém éteru

Spread the love

Zdá se vám, že v rádiu a v televizi hrají pořád to samé a že v českém éteru chybí silné melodie a zajímavé texty? To se možná brzy změní. Na českou populární scénu totiž hodlá „zaútočit“ nový ambiciózní popový projekt, který nese název KroutiLOVE.

Jde o autorskou dvojici, kde skladatel a textařka jsou zároveň manželé, což je na české hudební scéně poměrně netradiční. Skladatel Petr Kroutil navíc není v hudebním prostředí žádným nováčkem, jen ho znáte spíše jako kapelníka swingového bigbandu Original Vintage Orchestra nebo frontmana Pink Swing. „Swingu a jazzu se věnuji víc než třicet let a troufám si říct, že jsem tu dosáhl určitého maxima. Pop je pro mě veliká výzva, ale právě proto mě to strašně mě to baví – potřebuji se pořád posouvat. Chci sobě i ostatním dokázat, že i jazzman dokáže napsat skvělou písničku na tři akordy,“ říká Kroutil. „S myšlenkou dělat popovou muziku jsem si pohrával už dávno, ale až ve spojení s mojí ženou, která vystudovala češtinu a píše texty, mi to celé začalo dávat smysl,“ dodává.

Za celým projektem stojí světový producent Mirek Váňa, v jehož portfoliu najdete taková jména jako například Quincy Jones, Dream Theater, Wayne Shorter, Chandrika Tandon, Metallica, AR Rahman, Wang Leehom, Carlos Vives a spoustu dalších světových hvězd. Jako producent spolupracoval na projektech Metallica Dance Project, Trilobit nebo Anthem for the Amazon. „S Mirkem se známe z Berklee College of Music, kde jsme studovali. Po mnoha letech se naše cesty zase zkřížili, bohudík. Mirek je nejen náš producent, ale už i rodinný přítel,“ říká Kroutil.

Ačkoli se projekt KroutiLOVE ještě oficiálně nepředstavil, už slaví první velký úspěch. Jejich skladba By the way totiž zazní v nové české komedii Tomáše Hoffmanna Sladký život, a to hned dvakrát. „Máme z toho obrovskou radost, když slyšíme, že si diváci pískají By the way cestou z kina,“ usmívá se Kroutil. Prozradil, že to není první ani poslední spolupráce s Tomášem Hoffmannem, ale kdy a kde zazní další KroutiLOVE na obrazovkách, zatím neprozradil.

Nový hudební koncept bude oficiálně představen 11. září v Lucerna Music Baru, kde KroutiLOVE pokřtí svoji první desku.