Sobota, 18 května
Shadow

Něžné kuře Marie Doležalová pomáhá Kuřeti

Spread the love
Jaké to je být patronkou Kuřete? A jak jste se s Kuřetem potkali a kdo vás dal dohromady?
Když mne POMOZTE DĚTEM oslovilo před více než třemi roky, měla jsem z toho velkou radost. A ještě větší radost jsem měla po první schůzce s Janou Vožechovou a týmem okolo ní, když jsem zjistila, jak jsou to akční lidé, kteří chtějí dělat charitu pro děti naplno a originálně. Už od prvního setkání jsme věděli, že nám bude spolupráce klapat. Byla to Jana, která mi řekla, že důležitým úkolem patronky je dávat lidem na vědomí, že Kuřeti nemusí pomáhat jenom penězi, ale i svými vlastními aktivitami, menšími i většími, ke kterým si pouze nechají zapečetit sběrnou kasičku. Chceme, aby lidé věděli, že i třeba uspořádat oslavu, bazárek, malou přehlídku, koncert, nebo si dát do vlastního obchůdku sběrnou kasičku, kam lidé občas přispějí – že to všechno je malá pomoc. A naším heslem je, že žádná pomoc není malá, protože tisíc maličkostí od různých lidí je dohromady velká pomoc pro děti. 

Máme pocit, že vás to baví, vždyť už jenom kolik aktivit se kolem Kuřete ve spojení s vámi děje – bazárky v divadle, šansonové koncerty, 20 korun z knížek… Co ještě plánujete dalšího? Na co se můžeme v nejbližší době těšit a zároveň pomoci Kuřeti?
Blíží se nám termín další Šansoniéry, kterou opakovaně pomáhám organizovat. Bude se konat v pražské La Fabrice 17. února a bude doslova plný hvězd! Zaprášené hity a písně, které už jste možná zapomněli, přijdou zazpívat a už dopředu se pro Kuře vzdali honoráře: Eliška Balzerová, Iva Pazderková, Tomáš Klus, Anna Polívková, Petra Horváthová, Václav Neužil, Marek Taclík, Lukáš Pavlásek, Jan Cina, Zdeněk Piškula a spousta dalších. Tisíc korun, které za vstupenku zaplatíte, budou dobře vynaložené peníze. Uvidíte. Navíc 100 % z ceny lístku půjde rovnou na konto Pomozte dětem. Přijďte! Vstupenky koupíte na www.lafabrika.cz.

Další sbírkový večer už se pomalu blíží, už dostává nějaké konkrétnější obrysy?
Věříme, že se nám podaří 15. dubna přilákat k televizním obrazovkám, co nejvíce diváků. Pořad už začíná dostávat konkrétní obrysy… Minulý rok jsme věděli už na podzim, že budeme slavit kuřecí 18tiny, které byly pro Kuře přelomové, ostatně tak to bývá i v životě. Udělalo se spousta změn, uspořádali jsme první ročník Peříčkového dne, který sbírkovému večeru předchází a jenž budeme letos rozhodně opakovat.

Co kromě „kuřecích“ aktivit na vás ještě čeká v nejbližší době a je v plánu i nějaký odpočinek?
Čeká mě natáčení v České televizi, protože se objevím v jednom dílu Soudce A.K., což je můj oblíbený seriál. Momentálně začala plesová sezóna, takže nás čekají předtančení a moderace v různých městech, jsem ráda, že i v mém Trutnově. Co se týče volna, čeká mě takový akční výlet do Francie, Markovi se blíží premiéra s bratry Formany a my se na něj s celou jeho rodinou pojedeme podívat do Francie na premiéru. Spojíme to i s výletem do Paříže, tak na to se moc těším!

Jak nejraději relaxujete?
Bez telefonu, emailu, bez přemýšlení o práci. A pak už je to jedno – vařím, chodím na procházky, jsem s blízkejma….Za poslední roky mám tak trochu deficit volného času, někdy mi přijde, že čas je to nejvzácnější, co máme. I ten volný, který člověk stráví jen tak.