Pátek, 14 června
Shadow

7. mistrovství ČR v jízdě na toboganech

Spread the love
Moderátor a herec Jakub Štěpán zahájil v sobotu 27. května v Aquapalace Praha sedmý ročník Mistrovství ČR v jízdě na toboganech. Návštěvníci si mohli užít nejen závodní klání, ale i bohatý doprovodný program v podobě soutěží a speciálních animací.
Netradiční závod byl opět rozdělen do čtyř kategorií: děti od 8 do 12 let, mládež od 13 do 18 let a muži a ženy nad 18 let. Závod si nenechali ujít někteří z našich hostů, mezi nimiž byla i Dominika Myslivcová, Jan Antonín Duchoslav nebo Štěpánka Duchková a další celebrity.


Aquapalace Praha – tobogany

Absolutní vítězkou se stejně jako v loňském roce stala Aneta Přibylová s časem 16,41 sekundy. Nejen vítězové si odnesli své výhry. Mistrovství ČR se zúčastnily i děti, které trpí spinální svalovou atrofií, a těm Dominika Myslivcová za Aquapalace Praha předala voucher na roční vstupné. Ceny poskytl organizátor akce – Aquapalace Praha, hlavním partnerem akce byla firma Garmin a dalším partnerem firma Chocoland.
Závodní den se povedl, překonali jsme hranici 100 závodníků. Účastníci pilně trénovali po celé dopoledne a stejně jako ostatní návštěvníci si po zimě nenechali ujít znovuotevřenou oblíbenou atrakci Divoká řeka, která je zároveň spojená s toboganem Canyon. Dohromady tvoří délka tratě přes 250 metrů zábavy, což je zatím bezkonkurenčně nejdelší tobogan ve střední Evropě. V červnu si návštěvníci mohou Divokou řeku užít ve všední dny od 12 do 20 hodin a o víkendech od 9 do 21 hodin. Od července bude v provozu každý den od 9 do 21 hodin.
„Mám radost, že se letošního ročníku zúčastnilo o 40 závodníků více než v loňském roce. Kvalita soutěžících se také zvedla. Svědčí o tom i fakt, že jsme našli přemožitele vítěze posledních tří ročníků. Těšíme se na další rok, 2018.“ říká Tomáš Dufek, komerční ředitel Aquapalace Praha.
A za nás, blíží se léto a tak příjďte trénovat na příští ročník, výkon 16,41 není k nepřekonání.