Neděle, 16 června
Shadow

LEGENDY 2017 – Nový Oficiální vůz a další automobilové premiéry

Spread the love
Letošní unikátní motoristická slavnost, která se koná ve dnech 10. – 11. června 2017 již tradičně v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích představí nové „Oficiální vozy“ značky Ford od společnosti auto MOTOL BENI a. s. (AMB) a další významné české výstavní premiéry.

Organizátor letošní motoristické slavnosti představil nového partnera pro dodání „Oficiálních vozů“. Stala se jím společnost auto MOTOL BENI a. s. (AMB), obchodní partner pro prodej a servis vozů značky Ford se sídlem v Praze. AMB je již tradičním partnerem slavnosti. Vzájemná spolupráce je potvrzena do roku 2019 a společnost dodala letos pro pořadatelské potřeby celkem 15 vozů v různých automobilových segmentech.

Prezentace společnosti AMB bude samozřejmě spojena s prezentací automobilové značky Ford a návštěvníci se mohou těšit především na výstavní premiéru nové generace modelu Fiesta pro rok 2017. Myšlenku legend naplní rovněž ucelená sbírka dosud všech vyrobených generací tohoto populárního modelu. Ford bude možné obdivovat také z pohledu dalších zajímavých modelů nevyjímaje ikonického vozu Ford Mustang. K vidění bude i jeho historická verze z roku 1967 ve verzi Shelby 350 Eleanor.


Další významný partner slavnosti, společnost Subaru ČR, připomene návštěvníkům 20. výročí úspěšného modelu Forester a ukáže tento vůz ve všech generacích. Hvězdou slavnosti bude ikona automobilových soutěží v civilní verzi – Subaru Impreza WRX STi. Výkon 300 koní je u tohoto vozu přenášen přes tři diferenciály již tradičně na všechna kola. Navíc právě Subaru nabídne návštěvníkům unikátní přírodní kino, které umožní pohled do života této japonské značky.

Ojedinělou českou výstavní premiérou bude nejvýraznější novinka letošního lednového autosalonu v americkém Detroitu. Korejská značka Kia zde doslova šokovala odbornou a laickou veřejnost designově velmi zdařilým vozem v duchu gran turismo s názvem Stinger. Stejný úspěch zaznamenala nová Kia Stinger také na jarním autosalonu v Ženevě. Právě pro slavnost bude exkluzivně zapůjčen jediný vůz. Vůz v nejvyšší specifikaci GT disponuje šestiválcovým motorem 3,3 l s dvojitým přeplňováním T-GDI o výkonu 370 koní s 8stupňovou automatickou převodovkou. Jeho maximální rychlost je téměř 270 km/hod. Vystavený model je vybaven pohonem všech kol.

Milovníci sportovně laděných vozů si přijdou na své také v expozici společnosti Auto Průhonice a.s., která bude prezentovat vedle aktuální nabídky značky Volvo také další Hvězdu slavnosti – Volvo S 60 Polestar. V této speciální sportovní úpravě je vůz osazen řadovým čtyřválcem 2,0 l se sekvenčním přeplňováním pomocí turbodmychadla a kompresoru o celkovém výkonu 367 koní.

Na své si rozhodně přijdou také vyznavači vozů segmentu SUV. Společnost Jaguar Land Rover Czech Republic totiž na Legendách představí novinku ze Ženevského autosalonu – Range Rover Velar. Jedná se o dokonalé umělecké dílo v oblasti exteriéru i interiéru vozu v kombinaci s moderními sofistikovanými technologiemi.