Pátek, 21 června
Shadow

Lenka Dusilová &Baromantika završí sezónu vánočním koncertem

Spread the love

Supergroup hudebních osobností, kapela Baromantika, v čele se skladatelkou a zpěvačkou s fenomenálním hlasem Lenkou Dusilovou, vystoupí 19. prosince od 19:30 v pražském Paláci Akropolis. Vánočním koncertem tak završí velmi úspěšný rok!
Lenka Dusilová je šestinásobná držitelka Ceny Anděl. Společně s Baromantikou získala Anděla také za stejnojmenné album.

Na jaře absolvovala Lenka narozeninové turné po Česku a Slovensku, v létě hostovala na koncertech kapely Lucie a spolu s Baromantikou, která jí skýtá prostor ke kreativní autorské spolupráci, jež uchvacuje kritiky i široké publikum, odehrála desítky koncertů po celé republice.
V pondělí 19. prosince vystoupí v Paláci Akropolis od 19:30 hodin kapela Baromantika v čele se zpěvačkou a skladatelkou Lenkou Dusilovou. Vánoční koncert je zakončením vydařeného roku, během kterého Lenka absolvovala své narozeninové turné „Oslava života“.
„Chtěli jsme pro sebe a naše fanoušky uspořádat vánoční koncert. Naše dosavadní hudba a původní skladby, které Baromantika hraje, dostanou na speciálním vánočním koncertěv Akropoli vizuální příběh, o který se postará VJ Aeldryn a Ondřej Ševčík ze studia LUNCHMEAT. Tento koncert rozhodně stojí za pozornost!“ říká ke koncertu Lenka. Baromantika mluví vlastním hudebním jazykem, který se pohybuje ve vřelých i chladných akusticko-elektronických krajinách. Do osobního písničkářství tak vstupuje elektronika, tribální beaty, zkušenost jazzových hráčů, prvky současné kompozice i dubstepu.
Kromě sólového vystupování, Baromantiky, je Lenka pro svůj nezaměnitelný hlas hostem na řadě desek a koncertů předních muzikantů české scény. Je též součástí multižánrového projektu divadelního uskupení SpitfireCompany, se kterým absolvovala evropské turné s představením One Step BeforetheFall, jež získalo i jednu z nejprestižnějších tanečních cen Herald Angel Award.