Pátek, 14 června
Shadow

Hanka Mašlíková Reinders si vybrala svatební šaty na celý život

Spread the love
Na prvním letošním svatebním veletrhu v Praze, kterým byl 7. ročník Svatebních dnů v hotelu Clarion Congress Hotels Prague jsme položili několika vystavovatelům otázku: „Jaké jsou nové trendy u svatebních šatů pro letošní rok u vás?“.
Svatebním šatům pro letošní rok vévodí většinou krajka, pokud nevěsta chce nějaké jednoduché. Jinak z materiálů hedvábí, šifóny, jinak těch materiálů co se hodí na svatební šaty moc není. Naše šaty jsou vyrobeny hlavně ručně, nejsou z továrny, proto každé naše šaty jsou unikátní.“ uvedl Jakub Poner ze sourozeneckého dua vystupujícího pod oděvní značkou PONER.
U nás je trendy stále krajka, a teď momentálně vyštíhlené linie svatebních šatů, odlehčené materiály a dále transparentní zdobení ať už zad nebo dekoltů tak, aby bylo více vidět holého těla. Tyto transparentní části jsou krásně zdobeny výšivkami, to jest např. vystřiženými detaily z krajek, které jsou použity na vlastní šaty“ vysvětlila Andrea Becková.
Samozřejmě co se trendů týče, každý rok jsou nové trendy, převažuje krajka, transparentní krajka, hodně sexy odhalené šaty. Moje rada ale je, nepodléhat trendům, ale vybrat si ty šaty, ve kterých se nevěsta cítí dobře.“ nám odpověděla Petra Vyoralová ze Svatebního salónu Delta.
U expozice Svatebního centra Adina nám majitelka centra Marie Nováková přiblížila „Nové trendy, holá záda, vyloženě holá otevřená anebo jakoby holá na průsvitném tylu, mnohdy pošitá krajkou. Dlouhý rukáv je velice v módě, a jinak z materiálů zůstávají všechny předchozí oblíbené satény, šifóny, tyly pošité krajkou, tyly samotné. Z barev se dostala pro letošní rok světle růžová, tak zvaná babypink.
Moderátorce Svatebních dnů Haně Reinders (Mašlíkové) jsme na závěr položili otázku, jaké šaty z vystavovaných se jí líbí nejvíce: „Je tu spousta pěkných šatů, ale pro mě jedinečně nejkrásnější jsou ty, ve kterých jsme se vdávala a krásnější jsem zatím neviděla.“ odpověděla nám.
Většinu vystavených šatů si mohli návštěvníci prohlédnout v rámci doprovodného programu na přehlídkách, kde je předvedly krásné modelky, mezi nimiž byly i Kateřina Šonková a Barbora Lužíková.


Foto: Petr Bureš