Čtvrtek, 20 června
Shadow

Gepardí paterčata jsou pokřtěna a představena návštěvníkům

Spread the love
V sobotu byla slavnostně pokřtěna pětice malých gepardích mláďat narozených 15. května. Při slavnostím křtu dostala z rukou svých kmotrů jména Sid, Sam, Solo, Jessi a Jenny. Role kmotrů se ujali primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová, ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek, náměstek primátorky Petr Dolínek, sprinter a dvojnásobný halový mistr světa v běhu na 400 m Pavel Maslák a kurátor pražské zoo Petr Velenský. Tento den geparďata nedostala jen své jméno, ale poprvé si mohla prohlédnout i návštěvníky pražské ZOO ve svém novém vélkém výběhu gepard, kam byla i se svou matkou Savannah.
Při křtu se samci dočkali jmen od S podle počátečního písmene jména matky, proto tedy Sid, Sam a Solo. Samice pak začínají na J podle strýce a jde tedy o Jessi a Jenny. Paterčata se hned po přiťuknutí a pokynu od kurátora vydala s matkou do výběhu. Po prvních opatrných krocích a zvědavých pohledech na návštěvníky čekající všude kolem se však rychle osmělila a začala v novém prostředí dovádět. Od této chvíle je tak budou moci všichni trpěliví zájemci spatřit v expozici gepardů.
Na závěr slavnostního křtů si kmotři vyzkoušeli i svou rychlost na krátké dráze s měřičem rychlosti, která je umístěna vedle venkovního výběhu tygrů u Pavilonu šelem a plazů. Krátká dráha provozovaná již 2 roky ukazuje nejen rychlost, ale současně i dává informaci, kterému zástupci fauny se běžící vyrovnal.