Čtvrtek, 25 července
Shadow

Benefiční večer od nadačního fondu Wine for help v klubu Celetná

Spread the love

V sobotu 29. 4. 2017 proběhl další benefiční večer od Nadačního fondu Wine for help. Již popáté se v příjemném klubu Celetná v Praze pomáhalo jedné z rodin, kterou potkalo vzácné a bohužel nevyléčitelné onemocnění s názvem Mukopolysacharidosa. Akci uvedla talentovaná zpěvačka s kytarou, kterou můžete znát buď z jejího častého hraní na ulici, v poslední době především na Andělu, nebo z televizní show Československo má talent. Tessie, vlastním jménem Tereza Bártová, přítomnému publiku dopřála  několik známých písniček a několik z vlastní tvorby. Mezi hraním jsme se od ní dozvěděli různé příběhy, které dávaly jejím skladbám nový rozměr, nejen co se obsahu týče. Její vystoupení bylo velmi přirozené a intenzivní, z každé písničky byla znát procítěnost a blízký vztah ke každému textu a melodii, co zahrála. Hlas měla velice příjemný a nikdy „netlačila na pilu“, jako to občas dělají některé mladé zpěvačky.

Další vystupující byla Alžběta Kolečkářová, finalistka soutěže Česko hledá superstar. Od úspěchu v televizní soutěži uběhlo už několik let a na Alžbětě bylo znát, že na sobě stále pracuje. Své vystoupení zpestřila o použití tzv. live looping, díky čemuž dokázala pomocí opakovaných smyček s krátkými nahrávkami sebe samotné imitovat celou vícečlennou kapelu. Vždy, když bylo rytmicky sladěných zvuků hrajících přes sebe už dost a dohromady vydávaly melodickou, zkoordinovanou melodii, prořízla ji svým, ke svému věku atypicky výrazným a hlubokým, zpěvem.

Kromě zmiňovaných interpretek byl večer obohacen dokonce i o improvizační show, do níž se zapojilo celé publikum. O tuto vtipnou vsuvku se postaralo uskupení Pro impro. Nakonec pak přišla tradiční benefiční dražba, při které tentokrát padaly krásné částky. Flaška vína včetně setkání s Milanem Peroutkou (finalistou pořadu Tvoje tvář má známý hlas), který flašku osobně podepíše se vydražila za 10 550,- Kč. Nakonec se dražily i tři originální “vínobrázky” (veselé obrázky na téma víno, které Wine for help sbírá od kohokoliv, kdo by rád pomohl svým talentem). První vínobrázek byl od žákyně sedmé třídy ZŠ T.G. Masaryka v Mnichovicích – Zuzany Ondráčkové. Prodal se za rovných 3000,- Kč. Jako druhý se vydražil kreslený vtip od Romana Kelbicha za 2 500,- Kč a třetí veselý obrázek od Miloslava Martenka vynesl také krásné 3 000,- Kč. Když k tomu všemu ještě přičteme výdělek z bohaté benefiční tomboly, dá se říci, že večer se opravdu vydařil a finančně podpořil ty, kteří to potřebují. Však už i samotné motto WINE FOR HELP zní: “Přijďte pomáhat tím, že se budete bavit na našich akcích.“