Neděle, 16 června
Shadow

Autoshow 2018 začalo

Spread the love
Ve čtvrtek na čtyři dny otevřela své brány tradiční výstava osobních vozů Autoshow Praha 2018. Místem konání je jako obvykle Výstaviště v Holešovicích. Padesát značek včetně miniautomobilů se představuje na již 21. ročníku výstavy, která je tak opět jediným letošním celostátním autosalónem v Česku. Jednotlivé značky budou zastoupeny jak automobilovými dealery, tak samotnými výrobci a dovozci. Připraveno je téměř dvě desítky výstavních premiér osobních automobilů, které byly v nedávné době uvedeny na český trh, nebo teprve budou představeny potenciálním zákazníkům.
Z domácích značek se představuje Hyundai, a to novým modelem vyráběným v Nošovicích i30 Fastback, malosériový výrobce sportovních otevřených vozů Kaipan s omlazeným roadsterem 57A a tradiční největší značka Škoda. Dvě její novinky představené na nedávném autosalónu v Ženevě se objevují i v Holešovicích. Konkrétně Škoda Fabia po faceliftu, i když inzerovaná byla v provedení Combi, a nové vrcholné provedení modelu Kodiaq, verze Laurin a Klement.
Z ostatních novinek můžeme jmenovat Alfu Romeo Stelvio QV s motorem Ferrari. Jde tak o jedno z nejrychlejších SUV střední třídy. To, že většina novinek se nese ve znamení kategorie SUV a crossover dokazuje i zcela nová Dacia Duster. Druhou generaci úspěšného vozu si můžete pořídit jak s  pohonem předních, tak všech kol, a to se zážehovým i vznětovým motorem.
Značka Ford představuje hned tři novinky, kterýi jsou nový malý crossover Ecosport, inovovaný legendární sportovní Mustang a luxusní minibus Tourneo Custom. Zcela nové je SUV E-Pace od prémiové značky Jaguar. Jde o menšího sourozence modelu F-Pace. Další prémiová značka Mercedes-Benz poprvé představuje třetí generaci čtyřdveřového kupé CLS a nový pick-up Mercedes-Benz třídy X. Své želízko v ohni v kategorii SUV má i Mitsubishi, konkrétně nový model Eclipse Cross vybavený zážehovým turbomotorem 1,5 litru.
Japonská značka Subaru proslulá jednak plochými motory typu boxer, jednak pohonem všech kol, poprvé představuje nový model XV, crossover se skvělými jízdními vlastnostmi jak na silnici, tak mimo ní. Opět tuto kategorii doplňují i novinky od automobilek Volkswagen a Volvo, konkrétně modely T-Roc a XC40.
Zcela poprvé se české veřejnosti představuje značka Dodge zastoupená oficiálním dovozcem. Z trojice modelů stojí za pozornost zejména kupé Challenger SRT Hellcat s motorem o výkonu přes 700 koní. Půjde tak o jeden z nejvýkonnějších exponátů výstavy.