Pondělí, 20 května
Shadow

55. narozeniny Varhana Orchestroviče Bauera ve velkém stylu: gratuloval Karel Janeček i NEO handpanista Jiří Káš

Spread the love

Český hudebník, skladatel a dirigent Varhan Orchestrovič Bauer oslavil s jazzrockovou hudební formací Varhan’s Groovy Jamm, svoje 55. narozeniny.

Velkolepá párty se odehrála v hudebním klubu JAZZ DOCK, přesně v den narození výstředního umělce. Potemnělé prostory pražského klubu praskaly ve švech a publikum netrpělivě očekávalo příchod Varhana, který vstoupil do dveří ve stylovém zlato-černém obleku. S otevřenou náručí se přivítal se svými hosty. Krátce po dvacáté hodině usedl za Hammondky a odstartoval skupinovou jízdu plnou melodických linek a rytmických beatů.

Varhan’s Groovy Jamm

Na pódiu se vystřídalo mnoho gratulantů z řad muzikantů, mezi které patřili dirigent a skladatel Jan Kučera, Alice Bauer, Veronika Vítová a další.

Varhan’s Groovy Jamm – Jan Kučera v modrém saku

Mimořádný zážitek připravil NEO handpanista Jiří Káš, který svým hudebním vystoupením navodil až mystickou atmosféru. Pozoruhodný performer je také známý tím, že unikátní NEO handpany vlastnoručně vyrábí. Více na www.neo-handpan.cz nebo na www.handpan.cz

Varhan Orchestrovič Bauer – NEO handpanista Jiří Káš
Varhan Orchestrovič Bauer – NEO handpanista Jiří Káš

Oslavy se účastnil i miliardář a kandidát na post prezidenta v roce 2023 Karel Janeček.

Bujará oslava se protáhla do pozdních nočních hodin. Varhan a jeho hosté byli oceněni bouřlivým potleskem ve stoje. 

Při jednom z rozhovoru umělec prozradil, že číslo 55 vnímá jako polovinu své životní etapy, a proto má spoustu plánů do budoucna.

Za naší redakci blahopřejeme k narozeninám.

Foto: Petr Hněvsa

————————————–

Varhan Orchestrovič Bauer se narodil 21.1.1969.

Věnuje se komponování scénické, filmové a televizní hudby, ale nevyhýbá se ani reklamní tvorbě. Nahrává s Okamžitým filmovým orchestrem, který založil.

Spolupracoval s Milošem Formanem na filmu Goyovy přízraky, k němuž složil hudbu.

Dlouhá léta patří mezi špičkové skladatele a v letech 2015 a 2022 převzal ocenění v kategorii nejúspěšnější autor vážné hudby v zahraničí. Je tak jediným skladatelem, který toto významné ocenění získal dvakrát.

Aktuálně připravuje korunovační mši Pražské jezulátko a pracuje na opeře Máj, podle libreta Karla Hynka Máchy.