Středa, 19 června
Shadow

Marika Gombitová a její vztah k českému publiku

Spread the love

Příběh Mariky Gombitové je, dá se říci, veřejně známý. Má mnoho od stínů, ale pro mne nejvíc rezonuje a vystupuje do popředí její vnitřní síla spojuje nás velkým talentem. Zpočátku to bylo křehké zlatovlasé děvče s nádherným laserovým hlasem, později vynikající skladateka, která si dokázala sama napsat skvělé melodie, a dnes je to zralá osobnost, která neuvěřitelným způsobem překonala svůj zdravotní handicap a navzdory omezením působí na pódiu kouzelně jako velká popová osobnost. Marika je až neuvěřitelně skromná, v soukromí nepůsobí vůbec jako tzv. hvězda. Ale čím víc se blíží k mikrofonu, tím víc tu osobnost začínáte cítit.

S Marikou jsem spolupracoval prakticky od začátku její kariéry a vím, jak se vyvíjel její talent a schopnost zazářit. Hned pro několik generací se stala zpěvačkou jejich životů a její emocionálně lidské poselství přesahuje hranice běžného popu. Mohu říci, že si jí nesmírně vážím za to, jak tahle křehká žena překonala své vlastní Himaláje a naplnila svůj osud skutečně vrchovatou mírou.

Dva koncerty v pražské O2 Areně (16. a 30. ledna)pro ni budou krásným finále její pěvecké kariéry. Nakonec nesmím zapomenout na české publikum. Od začátků od něho získávala Marika ty nejúžasnější impulsy rezonance a důkazy, že v Čechách a na Moravě víc jako doma. Určitě mu v O2 Areně poděkuje a skutečně to bude z celého srdce. Do O2 Areny se moc těším z jednoho velmi důležitého důvodu. Marika má schopnost vytvořit velký zážitek, něco skutečně jedinečného a nezapomenutelného. Mariko, já vím, ž to zvládneš!