Čtvrtek, 13 června
Shadow

Vypsaná fiXa hodila nové LP do Vltavy

Spread the love
Ve středu 31. května si pražský Střelecký ostrov užil speciální akustický set v režii kapely Vypsaná fiXa. Oblíbení muzikanti zde pokřtili své vinylové LP s názvem Tady to někde je, které vyšlo letos v únoru.
„Potěšilo nás, že si Vypsaná fiXa pro svůj křest vinylu vybrala právě scénu Ponton v rámci letošního Letňáku – Léta pro Pražany. Deska Tady to někde je vyšla letos v únoru a při křtu ji fanoušci mohli vidět i v podobě klasického vinylu.“ poznamenal David Pešek Dvořák z Malostranské besedy, jejíž letní scénou Ponton je.
Akustický koncert, plánovaný na půl hoďku, se protáhl na více než hodinu, ale nikomu to nevadilo. Velkým lákadlem pro fanoušky bylo, že kdo přišel na teto křest, mohl si vinyl koupit za speciální cenu 299 korun a nechat si ho samozřejmě podepsat od členů kapely. Zájemci si také mohli na místě pořídit i celý balíček, který krom desky obsahuje i lístek na podzimní koncert do Velké Lucerny.
Vlastní křest LPčka pojal frontman Márdi netradičně. Hodil ji do Vltavy. Prý aby Anděl, kterého tam před 15 lety hodil Daniel Bárta, měl co proslouchat.
Vypsaná fiXa je pardubická skupina, jejíž základy staví v rocku obohaceném o prvky jiných žánrů. Sami členové svůj styl někdy označují jako pop punk. Kapela vznikla v roce 1994, za dobu své existence vydala 8 řadových desek, přičemž tu poslední v únoru 2017. Výrazným prvkem skupiny jsou básnické, surrealistické texty frontmana Márdiho (Michala Maredy). Kromě něj v kapele v současnosti působí Milan Kukulský, Daniel Oravec a Petr Martínek.