Čtvrtek, 20 června
Shadow

Vránu se Stanley cupem pohltil dav, Mustang ohlašoval příjezd

Spread the love

Před obchodním centrem v pražských Letňanech se sešlo přibližně tisíc lidí, kteří nedočkavě očekávali hokejistu Jakuba Vránu (22), který přijel do své městské části pozvednout nad hlavu „hokejový grál“ Stanley cup a ukázat ho svým příznivcům.

Vrána přebral cennou trofej od svého spoluhráče z týmu Washington Capitals Michalu Kempném, který slavil v úterý v rodném Hodoníně a v Brně.

Po krátkém setkání se starostou Prahy 18 Ivanem Kabickým se Vrána přesunul i s trofejí za svými fanoušky před obchodní centrum. Příjezd na místo konání ohlašoval burácející motor sportovního vozu Ford Mustang, který propůjčila společnost AutoPalace Spořilov s.r.o.

Vystupujícího Vránu z dlouhé limuzíny během chvíle pohltil nadšený dav a dobrých pět minut se se Stanley cupem prodíral na podium. Poté, co prošel zástupem obdivovatelů podstoupil rozhovor s Martinem Dejdarem a pak následoval zhruba dvouhodinový program zakončený autogramiádou a fotografováním s fanoušky.

Vrána se na podiu setkal s trenérem Zbyňkem Zavadilem, který ho vedl při jeho působení v barvách letňanského týmu. „ Již na druhém tréninku jsem věděl, že je Jakub velký hokejový talent, a že pokud někdo přiveze do Prahy tuto trofej, bude to právě on“ prohlásil o Vránovi Zavadil.

Hokejový grál během čtvrtečního dopoledne opouští Českou republiky a míří zpátky za velkou louži k útočníkovi Alexovi Chiassonovi z USA.

Stanleyův pohár zavítal do České republiky po třech letech. Trofej se dosud podařilo získat 26 českým hokejistům.

 

Text a foto: Jiří Káš