Neděle, 16 června
Shadow

Vltava zaplavila besedu.

Spread the love

Ve čtvrtek od 20.30 vystoupila v Malostranské besedě skupina Vltava. Kdo si udělal čas, jistě nelitoval stejně jako já. Parta muzikantů v čele s Robertem Nebřenským tímto koncertem odstartovala nový rok a navázala na loňské turné k 30. výročí kapely.

Vltava je právem považována za jednu z nejoriginálnějších českých skupin. Bez dlouhého čekání se parta pustila do práce a publikum je nadšeně přivítalo. Zaznělo jak několik songů z nové desky Čaroděj, tak i starší hity.  Člověk měl možnost na chvilku vypnout a užívat si originální básnické texty a pěvecký projev již zmiňovaného Roberta Nebřenského. Toho doplňoval František Svačina na klávesy, Tomáš Uhlík na basu, Ondřej Pomajsl na bicí a energetický Ondřej Klímek na dechové nástroje. Ten se chopil saxofonu a dával tak večeru krásný nádech originální hudby. Nemluvě o tom, když zahrál na flétnu. Směs všech nástrojů byla odměnou pro diváky. Celá parta se dokonale doplňovala. Sympatický projev Roberta dokázal odreagovat a člověk mu takřka naslouchal. Prostě to byla doslova beseda. Ale nejednalo se o nějaké nudné sezení. Skupina to umí pořádně rozjet a jejich sóla byla k popukání. Chvilku mi přišlo, že jsme asi v jiné zemi, kde má originální hudba ještě místo. Žádný řev a křik, ale jasné texty s jasným příběhem a humorem.
Jednalo se o jeden z nejosobitějších koncertů, na kterých jsem byl. I celkově prostor působil příjemně. Buď jste si mohli kapelu užít na stojáka, nebo opodál u stolu s přáteli. To mi lichotilo. Lidé se chovali jako lidé. Nemusel jsem se mačkat a přetlačovat u pódia. Po krátké pauze se pokračovalo dál a na tempu se neubralo. Dle mého názoru kapela odstartovala první koncert letošního roku úspěšně a myslím, že se můžeme těšit na přídavek.