Neděle, 16 června
Shadow

Vejdělek opět boduje, jeho hudební počin má vlastní scénu

Spread the love

Skupina umělců Original Vintage Orchestra se hned po říjnové premiéře dočkala vlastní scény, a že se nejedná o žádné troškaře, dokazuje i fakt, že jejich pravidelná vystoupení budeme moci vídat v legendárním klubu Lávka. Dveřmi klubu již prošel nejeden vzácný host. Ukázali se zde například R.E.M , Supertramp,Pink Floyd, Robert Plant, Paul Simon, Frank Zappa, Pet Shop Boys a mnoho dalších, z domácí scény od Karla Gotta až po Kontrafakt. Od ledna se tento klub na jeden večer v měsíci promění v jedinečný kabaret, který v České republice nemá obdoby. Sedmnáctičlenný sbor dokáže oslovit obecenstvo napříč generacemi. Úžasnou atmosféru, noblesní swingovou show, neutuchající nadšení a nekončící smysl pro humor hlavních protagonistů si můžete zpestřit sklenkou výborného šampaňského či lahodné whisky už 6. ledna.

Nahlédněte do doby, kdy jazz byl ještě v plenkách, nechte se unášet rytmem swingu a okouzlit neodolatelnými dámami a charismatickými gentlemany. Ozdobou sedmnáctičlenného bandu je dokonalé vokální trio HOT SISTERS, které je živým důkazem toho, že swing stále žije. Sestry se navíc nebojí zakomponovat do své hudby moderní prvky jako např. beatbox nebo udělat vtipný, do swingu laděný cover světových hitů. Pastvou pro oči je neodolatelná a nezkrotná dcera Ondřeje Havelky, Rosie Havelková, jež v orchestru zpívá swingová sóla, která jí přímo na tělo upravil kapelník Petr Kroutil. Chybět nebude ani losangeleská hvězda Chuck Wansley. Scénář celé show má pod palcem režisér, scénárista a producent Jiří Vejdělek. Ten ve své filmové tvorbě dokáže mimořádně skloubit kvalitu i diváckou přitažlivost. Je podepsán pod snímky jako jsou Účastníci zájezdu, Ženy v pokušení, Václav, Muži v naději, Něžné Vlny, Roming, nebo nyní nově Bezva ženská na krku.

První část představení se nese v duchu dobové tvorby, ve druhé části se diváci mohou těšit na i na nové big bandové úpravy slavných moderních písní, za zmínku stojí například Maroon 5, Michael Jackson, William Pharell a další. Tento koncept je ve střední Evropě zcela unikátní. „V Čechách je neuvěřitelně kvalitní a široká základna hráčů, ale také mnoho vzdělaných fanoušků této hudby. Myslím, že to ve světě nemá obdoby. Podařilo se mi vytvořit sedmnáctičlenný orchestr talentovaných nadšenců. Hrajeme na dobové nástroje ve stylu jako se hrálo před devadesáti lety. Šťastně jsem se tedy vrátil ke kořenům jazzu, pohodové a kvalitní zábavě. Přesně tedy k bodu, kde jsem kdysi jako šestnáctiletý nezkušený mladík začal,“ dodává s úsměvem zakladatel Original Vintage Orchestra a kapelník Petr Kroutil.

Vstupenky na lednový koncert jsou k dostání zde:
 http://www.classicconcertstickets.com/e-shop/124.html