Čtvrtek, 25 července
Shadow

TV spot BESIP upozorňuje na nový bodový systém a možnost řídit od 17 let

Spread the love

Víte, jak se změní bodový systém od 1. ledna 2024?  Co bude platit u nejzávažnějších přestupků a jak to bude s řízením od 17 let v doprovodu mentora? Nový spot BESIP, který diváci nyní mohou vidět v televizním vysílání, má za cíl upozornit veřejnost na důležité změny v zákoně o silničním provozu, které začnou platit již od začátku nového roku. Spot je součástí širší informační kampaně v televizi, rádiích, na sociálních sítích a v dalších médiích, která bude pokračovat i v první polovině roku 2024.

„Řidiče od ledna čeká několik zásadních novinek, které mají jeden společný jmenovatel: přinést více bezpečnosti na naše silnice. Aby se to podařilo, je důležité veřejnost o novém bodovém systému a možnosti řídit od 17 let v doprovodu mentora informovat. A k tomu je někdy lepší nadsázka a trochu filmového překvapení než fádní sdělení,“ řekl ministr dopravy Martin Kupka.

Výroby osvětového spotu k novinkám pro řidiče se ujal režisér Vít Klusák. V roli otce uvidíte charismatického Filipa Blažka a dceru – řidičku zahrála talentovaná Emilie Kalivodová. Chystají se spolu nejen na nový bodový systém, ale i na řízení od 17 let v doprovodu rodiče.

A protože chceme diváky ve videu překvapit a získat jejich pozornost, do spotu jsme ukryli přestupek, který by se ve skutečném provozu nikdy neměl stát. K jeho odhalení jsme připravili soutěž na sociálních sítích BESIP. Na Facebooku a Instagramu ji lidé najdou pod heslem #hledejvklipuprestupek. Soutěž bude probíhat do 15. ledna 2024. Výherci mohou získat mimo jiné kurz pro mentora řidiče L-17 a věcné ceny s tematikou BESIP.

„V rámci informační kampaně k novele zákona o silničním provozu jsme připravili také novou část webu BESIP, kde veřejnost najde přehledně všechny důležité informace k chystaným změnám,“ řekl vedoucí oddělení BESIP Ministerstva dopravy Tomáš Neřold. S informačními spoty upozorňujícími na nejvýznamnější změny v novele zákona o silničním provozu se lidé mohou od prosince setkat také na rádiových stanicích. „Od září realizujeme také projektové dny na středních školách, jejichž tématem je kromě bezpečného chování v silničním provozu právě nový bodový systém a řízení vozidla skupiny B od 17 let v doprovodu mentora. Do března 2024 uskutečníme téměř 150 těchto akcí,“ dodal Neřold.