Pátek, 14 června
Shadow

TATA – BOJS: výzva přijata a splněna na výbornou

Spread the love

Forum Karlín zažil jediněčnou atmosféru při koncertu kapely Tata /Bojs v propojení SOČRu.

Symfonický orchestr Českého rozhlasu připravil pro své příznivce skutečně jedinečnou hudební lahůdku. V rámci objevování nových horizontů se SOČR večer 23. listopadu na pódiu pražského Fora Karlín propojil s legendární kapelou Tata / Bojs. Návštěvníci v premiéře uslyšeli originální aranže nejznámějších písní kapely z alb A/B, Futuretro nebo Kluci kde ste…? Hosty veče ra byla Klára Nemravová a uskupení Clarinet Factory. To vše pod taktovkou dirigenta Tomáše Braunera.

Symfonický orchestr nabídl koncert v rámci řady N – Nové horizonty, která nabízí je dinečná hudební propojení, odvážné experimenty, humor a nadhled. Večer zazněly v premiéře originální aranže nejznámějších písní kapely Tata/Bojs z alb Futuretro, Biorytmy, Nanoalbum, Kluci ke ste?, Ležatá osmička nebo A/B.

„Společný koncert SOČRu a kapely Tata / Bojs opět ukazuje, že náš orchestr se nebojí žádného hudebního experimentu. Věřím, že na koncertu Tata / Bojs si diváci užijí nejen skvělou hudbu, ale budou se především skvěle bavit,“ uvedl ředitel SOČRu Jakub Čížek.

Kapela Tata / Bojs se již v minulosti propojila s komorním uskupením Ahn Trio, spolupráce se symfonickým orchestrem je pro ni ale zcela novou zkušeností.
„Přiznám se, že když mi zavolal hudební dramaturg Radiožurnálu Petr Král s nabídkou spolupráce se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu v rámci jejich oslav devadesáti let výročí, byl jsem trochu zaskočen. I když na deskách často pracujeme s klasickými symfonickými nástroji, v tom živém pojetí jsme měli z takové spolupráce vždy trochu respekt a dost možná i strach. Historie říká, že ne vždy se podaří smysluplně a bez zbytečného patosu propojit rokenrolovou kapelu a velké symfonické
těleso,“ uvedl Milan Cais z kapely Tata / Bojs.

Foto: www.jirikas.com