Pondělí, 22 července
Shadow

SUPRAPHON VYDÁ AUDIOKNIHU S POHÁDKOU ZDEŇKA SVĚRÁKA ČERTI NEJSOU, KTEROU DOPROVODÍ DVĚ NOVÉ PÍSNIČKY S HUDBOU JAROSLAVA UHLÍŘE

Spread the love

Vydavatelství Supraphon připravuje pohádkovou audioknihu Čerti nejsou, kterou načetl sám autor Zdeněk Svěrák. Knihu vydalo již na podzim nakladatelství Grada v edici Bambook s ilustracemi Jindřicha Čapka. Pohádka se pro audioknižní vydání dočkala dvou nově nahraných písniček Když se rozední a Komu se stýská legendární autorské dvojice Uhlíř/Svěrák, které, jak je to u těchto oblíbených autorů obvyklé, oplývají melodičností i milou hrou se slovy, jež se posluchačům okamžitě vryjí do paměti. Obě písničky nazpívali herci Igor Orozovič, Veronika Khek Kubařová a děti.
Bonusem je pak ústřední píseň v podání Marty Kubišové. Audiokniha v celkové stopáži dvě a půl hodiny vyjde 22. března 2024 ve formátu CD-MP3 i digitálně. Dvě nové písně vycházejí již nyní v podobě digitálního singlu, jejž si lze poslechnout na Supraphonline, Spotify, Apple Music a v dalších streamovacích servisech.


Čerti nejsou – nádherně tajemná pohádka Zdeňka Svěráka vychází v podobě audioknihy načtené autorem. Zdeněk Svěrák k ní poznamenal: „Nazval jsem tuhle knížku Čerti nejsou, abyste se jí nebáli, ale oni tam jsou, a to dokonce tři. Je to však pohádka o lidech, kteří se měli rádi a málem o tu lásku přišli. A taky o dvou dětech, které měly zlého tatínka a nevěděly, jak se to mohlo stát. Chvílemi je to smutné, chvílemi veselé, jak to v životě bývá. Všechno se to odehrává na hradě Hakenburk.“ Jak pohádka dopadne, Zdeněk Svěrák tají, a s úsměvem dodává: „Kdybych vám řekl, že dobro zvítězí, už bych prozradil moc.“

Pohádka Čerti nejsou se pro audioknižní vydání dočkala dvou nově nahraných písniček legendární autorské dvojice Uhlíř/Svěrák. Obě písničky Když se rozední a Komu se stýská nazpívali herci Igor Orozovič, Veronika Khek Kubařová a děti. Nahrávky vznikaly ve studiu Napa Records v hudební produkci a. m. almely za klavírního doprovodu Františka Boříka. K písni Když se rozední vytvořil režisér a zpěvák Petr Lexa (známý také jako člen skupiny Slza) originální lyric video, ve kterém se objevují tři protagonisté audioknihy: Svěrák, Orozovič a Kubařová. V audioknize posluchači ještě najdou jako speciální bonus nahrávku písničky, Komu se stýská v interpretaci Marty Kubišové, kterou na klavír doprovodil Jaroslav Uhlíř.