Pátek, 21 června
Shadow

Se Šťastnou hvězdou zpívali i Lucie Vondráčková s Petrem Kolářem a David Gránský křtil

Spread the love

Hvězda oblíbené televizní show Tvoje tvář má známý hlas David Gránský byl opět středem pozornosti. V pražském klubu Golden WingZ se stal kmotrem charitativního hudebního projektu Šťastná hvězda, na němž se podílely čtyři desítky českých zpěváků. Mladý umělec, který se prosadil v roce 2008 díky soutěži X Factor, je však všechny nechtěně zastínil, sotva vešel do dveří!

Mimo jiné i proto, že teprve před několika dny „slezl“ z televizní obrazovky, kde dva a půl měsíce zářil v již zmíněné soutěži celebrit. Euforie ještě nestihla opadnout, a tak je David za hvězdu téměř všude, kam vstoupí. Není tedy divu, že jej nadační fond Šťastná hvězda oslovil, aby se stal kmotrem jeho nejnovějšího počinu. Tím je stejnojmenná píseň a videoklip, v němž účinkují například Lucka Vondráčková, Petr Kolář, Anička Slováčková, Heidi Janků, Linda Finková, Jana Uriel Kratochvílová, Richard Sacher, Dáda Patrasová, Josef Vágner, Ina Urbanová, Ondra Havel, Davide Mattioli, Lucy Junk a skupina Turbo.

Iniciátorem tohoto projektu se stala skupina Maxíci (v čele s Pavlem Kyklopem Vohnoutem), jež ve videoklipu rovněž figuruje. Audiovizuální nahrávka vznikla ve studiu Vintage pod dohledem hudebního producenta Michala Pešouta. Výsledek má hitové ambice a není vyloučeno, že se během následujících týdnů promění v jeden z nejvýraznějších hudebních počinů této zimy. Ať už to dopadne jakkoliv, stěžejním posláním nahrávky Šťastná hvězda je mediální podpora nadačního fondu, který pomáhá malým pacientům s onkologickým onemocněním, cystickou fibrózou, dětem po mozkové obrně, dospívajícím dětem odkázaným na vozíček či jinak zdravotně handicapovaným.

I navzdory tomu, že z časových a zdravotních důvodů dorazila jen zhruba polovina účinkujících, praskal klub Golden WingZ ve švech. Přítomnost Davida Gránského, jenž hlavní část večera vysílal živě – prostřednictvím svého telefonu – na Facebooku, přilákala řadu diváků i novinářů. Velký potlesk, a samozřejmě i nemalou pozornost hostů, sklidili umělci, kteří zpívají ve videoklipu a kteří se na večírek dostavili. Nechyběli mezi nimi Petr Kolář, Dáda Patrasová s dcerou Aničkou Slováčkovou, Josef Vágner, Richard Sacher s Inou Urbanovou, Ondra Havel, Vojta Šenkýř a samozřejmě Maxíci.

Text: StockholmDream Production
Foto: Petr Bureš