Neděle, 21 července
Shadow

Smrtící byznys byl pokřtěn v Nové Galerii

Spread the love
Máme tu měsíc říjen a lidé již pomalu začínají přemýšlet nad dárky. Jedním z vděčných dárků je i kniha a my máme jeden z typů. Začátkem měsíce října v kavárně Nová Galerie byl slavnostně pokřtěn román Smrtící byznys, který vydalo nakladatelství Alpress.
Spisovatelka Hana Hindráková nás svým románem zavádí problematiky falešných léků pro rozvojový svět, které jsou dováženy hlavně z Číny. Jedná se o velmi levné náhražky léků, které v lepším případě místo účinné látky obsahují mouku nebo cukr, v horším případě jed na krysy, nemrznoucí kapalinu, rtuť, leštidlo na parkety a jiné jedy či chemikálie. A to je podle Světové zdravotnické organizace jeden z největších problémů světového zdravotnictví. Román nám nenásilně přibližuje tuto skrytou hrozbu a vede nás k zamyšlení.

Kmotry románu se stali herci Tereza Kostková, Bohumil Klepl a Nela Boudová, která se přiznala, že se od románu nemohla odtrhnout, takže ho přečetla jedním dechem. Slavnostního křtu a několik slov do vínku přidali i tváře nakladatelství Alpress Eva Hrušková a Jan Přeučil.