Čtvrtek, 13 června
Shadow

Šampióna Apolla v muzikálu Rocky česky zazpívá herec ze Lvího krále

Spread the love
Oscarem oceněný příběh o životní šanci a osudové lásce má v Praze mezinárodní obsazení roli boxerského šampióna Apolla v muzikálu ROCKY vytvoří Američan Luther Raphael Simon. Zkušený herec, který účinkoval ve světových hitech jako Lví král, Bídníci, Rent nebo Hairspray!, se kvůli angažmá naučí zpívat česky. „Mám soukromou učitelku a piluju češtinu každý den,“ uvedl Simon, který se na jevišti Kongresového centra Praha utká s dvojnásobným držitelem Ceny Thálie Janem Křížem, představitelem Rockyho.
Luther Raphael Simon pochází z Miami a postavu Apolla vytvořil už v německé verzi muzikálu Rocky. Pro Stuttgart se naučil německy a teď kvůli roli studuje češtinu. „Znám charakter postavy, vím, co říká a je pro mě výzva se slova naučit v několika jazycích,“ vysvětlil Simon, který v Americe a v Německu účinkoval v muzikálech Bídníci, Rent, Hairspray!, DreamGirls, Motown nebo Lví král. „Beru lekce přes skype, učitelka mě učí česky, já ji zase anglicky,“ směje se absolvent muzikálového herectví kalifornské university. Najal si kvůli pražskému angažmá kouče fonetiky a věří, že nejvíc správného akcentu pochytá na každodenních zkouškách muzikálu Rocky. Za nejtěžší moment představení přitom nepovažuje zpěv nebo herectví v jakémkoli jazyce, ale box. „Apollo je světový šampión a diváci musí věřit, že v ringu stojí opravdový mistr. Musíte mít energii, sílu a přesvědčivost vítěze. Zároveň jde o divadlo, takže prostředky, kterými bojujete, jsou v náznaku, ale musí vypadat jako skutečný souboj,“ uzavřel Luther.
Oscarový příběh outsidera na motivy filmu se Sylvesterem Stallonem vstoupí na scénu Kongresového centra Praha 3. března 2017. Legendární příběh o životní šanci a osudové lásce produkuje tým úspěšné české verze Mamma Mia! ve spolupráci se Stage Entertainment. V hlavní roli se alternují Kryštof Michal, Jan Kříž a Peter O. Pecha. V dalších úlohách hrají Hana Holišová, Milan Šteindler, Vojtěch Bernatský, Robert Záruba, Markéta Procházková, Roman Vojtek, Petra Vraspírová, Petr Svěcený nebo Michaela Nosková.