Neděle, 21 července
Shadow

Řešíš/Hřešíš – oboustranná kuchařka Anny Linhartové plná zdravých i hříšně dobrých receptů

Spread the love
Herečka a zapálená kuchařka Anna Kameníková (dříve Linhartová) dobře ví, že jsou chvíle, kdy člověk řeší, kolik a co má jíst, protože se váha zasekla na nepříjemně vysokém čísle. A potom existují v životě okamžiky, kdy jdou předsevzetí ohledně správné životosprávy stranou a vypadá to, že všechny problémy dokáže vyřešit jen velký kus čokoládového dortu. Řešit, nebo Hřešit? Teď máte na výběr díky jednoduché, hravé, bohémsky rozevláté a oboustranně řešené kuchařce, jejíž koncept vás prostě bude bavit.
„Před dvěma lety jsem se začala stravovat podle metody Metabolic Balance. Fyzicky mi bylo skvěle, ale protože mám jídlo hrozně ráda, vadilo mi v něm mít mantinely. Začala jsem tedy vymýšlet recepty podle této metody tak, aby mně i mému okolí chutnaly. Stejně mi ale pak došlo, že spoustu surovin, které by si zasloužily pozornost, do těchto receptů použít nemůžu. Tak jsem začala vymýšlet i „nezdravá“ jídla. Nakonec z toho vznikla celá kuchařka,“ říká ke své kuchařské prvotině Anna Kameníková. Ta je zastánkyní rovnováhy, a proto se u ní „řešící“ i „hřešící“ období střídají.
Kuchařka je vhodná i pro úplné začátečníky a mladé lidi. „Naprostá většina použitých surovin je levná a recepty, i když jsou některé trochu časově náročnější, jsou jednoduché. Prostě bych ráda, aby mladí lidé začali vařit,“ dodává Anna Kameníková.
Slavnostního křtu knihy v pražské kavárně NOD, kdy se role kmotry ujala Anna Fialová, se zúčastnili i Jitka Asterová, Stouny Kameník, Adam Linhart, Jiřina Bohdalová, Aňa Geislerová, Emma Smetana, Kristýna Janáčková, Zdeněk Piškula a Štěpánka Fingerhutová.