Středa, 19 června
Shadow

Přijďte se na Motosalon potkat s Besipem

Spread the love

Jako již tradičně, i letos budou mít návštěvníci Motosalonu v termínu 29.2.-3.3. v Brně na výstavišti možnost zastavit se u společného stánku BESIP a Policie ČR, který má připraveno mnoho zajímavých aktivit jak pro dospělé, tak pro děti.

„Návštěvníci se zde budou moci dozvědět nejen pravidla bezpečné jízdy na motorce, ale například i to, na co se zaměřit při kontrole motocyklu po zimě. Účast přislíbilo i mnoho zajímavých hostů, jak vášnivých motorkářů, tak odborníků na bezpečnost. Na programu budou také soutěže a kvízy pro motoristickou veřejnost,“ vysvětluje Tomáš Neřold, vedoucí BESIP. 

Brzdná dráha a rizika předjíždění a odbočování 

Na suchu je brzdná dráha automobilu a motorky při včasné reakci přibližně stejná. Na mokru se však brzdná dráha motocyklu výrazně prodlužuje. Důležité je zmínit i to, že automobily díky moderním asistenčním systémům mohou naplno brzdit i v zatáčce, což motorka nemůže. 

Je také dobré pamatovat na to, že za větší automobily, jako jsou SUV či dodávky, je z motocyklu špatně vidět, není tedy příliš bezpečné taková vozidla předjíždět. Hlavní rizika, na která pamatovat při předjíždění a odbočování se řidiči také dozví u stánku BESIP.  

Co zkontrolovat u motorky po zimě

Před začátkem motocyklové sezony je důležité zkontrolovat také technický stav motocyklu. Návštěvníci se proto dozvědí důležité informace, na co se po zimě při kontrole motorky zaměřit, aby návrat za řídítka proběhl hladce a bezpečně. 

Zajímaví hosté

Kromě osvětové části na návštěvníky čeká i mnoho zajímavých hostů a odborníků nejen z oboru dopravní bezpečnosti. Stánek BESIP návštěvníci naleznou v pavilonu F, bude mít číslo 207.

V pátek 1. března budou hosty zástupci Ústavu soudního inženýrství VUT Brno, kteří návštěvníky seznámí s vyšetřováním reálných dopravních nehod motocyklistů. 

Návštěvníci se budou moci potkat s dragsterovým závodníkem Pavlem Kuberou, který bude veškeré dění na stánku BESIP po celou dobu veletrhu moderovat. Svou účast přislíbila i špička českého road racingu a dvounásobný vítěz prestižního závodu 300 Zatáček Gustava Havla Kamil Holán. Dalšími hosty, se kterými se budou moci návštěvníci u stánku Besip vidět jsou např. plochodrážní šampion Matěj Kůs; Olga Roučková, která dokončila jako první Češka Rallye Dakar; Radek Skalický, který závodí i navzdory tomu, že v mládí přišel při nehodě o pravou ruku; instruktor motoškol Karel Táborský či profesionální motokaskadér Adam „Special“ Peschel.